Trabzonspor, Trendyol Süper Lig'de 25. hafta mücadelesinde Papara Park'ta Hatayspor'u konuk etti ve sahadan 2-0 galip ayrıldı.

Fırtına yarı finale yükseldi Fırtına yarı finale yükseldi

Bordo mavililerde Teknik Direktör Abdullah Avcı mücadele sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde;

Maçın içini konuşmak istiyorum. Son haftalardaki en iyi oyunlarımızdandı. 4 maç üst üste kaybettik ama 3 maçı kaybetmeyebilirdik. Çok çabuk, yapboz şeklinde değişmiyor her şey. Bazen 13, bazen 11'in 7-8'i olmadı. Şikayet etmedik ve en iyisini yapmaya çalıştık.

Beşiktaş maçında iyi oynadık ama sonuç alamadık. Sonuç alarak bu süreci geçmek önemli. Bu maçta her şeyi denedik. Kenarları kullandık. Galibiyeti ve devamlılığı sağlamaya ihtiyacımız vardı.

Volkan Demirel'in yaptıkları çok önemli. Farklı yerlerde maçlar oynadılar. Bugün kaybettiler ama emeklerinin karşılığını aldılar. Erce çok iyiydi.

Thomas Meunier'in doğru transfer olup olmadığını bile konuşulmaması gerek. Bizim için doğru bir örnek olarak önümüzde duruyor.

Bardhi'nin talipleri varken, yardımcı olmak istiyorum diyerek takımda kaldı. Attığı golle güzel bir katkı verdi.

Sağduyulu insanlar var. Bizlere destek olan. Bizim sahada sonuç almamız gerek. Bu geçiş döneminde taraftarın bize vereceği destek çok önemli. Yeni sezonun hazırlığını yapıyoruz.

Pepe ve Onuachu gelecek ve her şey düzelecek diye bekleyen var. Doğru dürüst maç oynamadılar. Onuachu 5-10 dakika oynadı. Pepe sonradan birkaç maça girdi. Nasıl gelecekler, verilerine bakacağız. Geldiler diye çözüm gibi bakılmasın. Umarım bir an önce sağlıklı şekilde dönüp katkı verirler.

Kupada iyi bir takım ile eşleştik. Umarım kazanarak bir üst tura yükseleceğiz.

Editör: Esra Nur Pervan