Trabzonspor, Süper Lig'in 17. haftasında İstanbulspor ile karşı karşıya geldi.

Öncesinde, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın maç öncesinde tribünde yer alması, "TFF'nin hak mahrumiyeti cezasını ihlal etti" şeklinde yorumlanmıştı. Sosyal medyada gündem olan bu konuyla ilgili gerçek ortaya çıktı.

Başkan Doğan, TFF'nin talimatnamesinde belirtilen kurallara göre, hak mahrumiyeti cezası alan kişilerin cezalarını ödeyerek stadyumda maçları izleyebileceği hükmünü öne sürdü. Süper Lig için belirlenen günlük ceza miktarı 10 bin TL olarak belirlenmişti ve Başkan Doğan, 45 günlük cezası için bugün 450 bin TL ödeyerek stadyumda yerini aldı.

"Nwakaeme ile görüşmelerimiz sürüyor" "Nwakaeme ile görüşmelerimiz sürüyor"

İŞTE O TALİMAT

"Bu talimatın 42. (ayrımcılık ve ideolojik propaganda), 44. (saldırı), 55. (davranış kuralları), 56. (müsabaka sonucunu etkileme), 57. (bahis) ve 61 (doping) maddelerinde belirtilen ihlaller nedeniyle verilen hak mahrumiyeti cezaları ile sürekli hak mahrumiyeti cezaları hariç olmak üzere; Kulüp Başkan ve Yöneticileri ile bu kulüplerin bağlısı alt ve üst kuruluşların başkan ve yöneticileri hakkında verilen hak mahrumiyeti cezaları; ceza alan kişinin, TFF’nin banka hesabına her bir günlük hak mahrumiyeti cezasına karşılık; Süper Lig Kulüpleri için 10.000 TL, 1. Lig Kulüpleri için 7.500 TL, 2. Lig Kulüpleri için 5.000 TL, 3. Lig Kulüpleri için 2.500 TL yatırmaları ve yatırdıklarına ilişkin makbuzu yazılı talepleri ile birlikte TFF’ye sunmaları halinde infaz edilmiş sayılır."Bu durumda, Başkan Doğan'ın cezasını ödeyerek stadyumda yer alması, talimatnamede belirtilen kurallar çerçevesinde gerçekleşmiş oldu.