CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar Belediyesi Başkan Adayı Ergin Aydın, CHP Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Mahmut Ören, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, öğrencilerle bir araya geldi Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, öğrencilerle bir araya geldi

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Mahmut Ören: Suni algıların aksine haksız suçlama ve iftiraları kabul etmiyoruz. Başta TFF ile futbolun paydaşlarını hangi kulüpten olursa olsun temizlenmeleri için göreve davet ediyoruz. TFF, İçişleri ve Adalet Bakanlığı birimlerinin görevini adaletli olarak yapacaklarına inanıyoruz.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan: Trabzon’un kanaat önderlerine bu nazik davetleri için teşekkür ediyorum. İşin sonunda söyleyeceğimizi başında söyleyeyim. Türkiye’de hiç bir kimse camia hiçbir basın şerefli taraftarlarımızın hakkında konuştukların hesabını verecekler. Bu davranış şekli Trabzonspor camiası tarafından asla unutulmayacak ve hesabı sorulacak. Pazar günü istemediğimiz sonuçlarını da tasvip etmediğimiz maç oynandı. Biz geldiğimiz günden beri gerilen ortamın farkında olduğumuz için özellikle Fenerbahçe ile olan ilişkilerimizi belli bir seviye içinde tuttuk. İlk maçımızla başlayan güzel bir süreç maç sonu da belirtmiştim.

O gün de bir hakem katliamı ile karşı karşıya kalmıştık. Trabzonspor’un hakları VAR’daki eski hakem tarafından çalınmaya kalkmıştı. Adam maçı alıp diğer tarafa vermek için elinden geleni yapmışitı. Türkiye’de hakemlik yapamayacak demiştik, yapamıyor. Trabzonspor ile uğraşan her hakemin sonu aynı olacaktır. Bunu buradan söylüyorum. Trabzonspor camiası içeride birbirini yiyebilir ama dışarıda her zaman tek yumruk halindedir.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan: Trabzon’un kanaat önderlerine bu nazik davetleri için teşekkür ediyorum. İşin sonunda söyleyeceğimizi başında söyleyeyim. Türkiye’de hiç bir kimse camia hiçbir basın şerefli taraftarlarımızın hakkında konuştukların hesabını verecekler. Bu davranış şekli Trabzonspor camiası tarafından asla unutulmayacak ve hesabı sorulacak. Pazar günü istemediğimiz sonuçlarını da tasvip etmediğimiz maç oynandı. Biz geldiğimiz günden beri gerilen ortamın farkında olduğumuz için özellikle Fenerbahçe ile olan ilişkilerimizi belli bir seviye içinde tuttuk. İlk maçımızla başlayan güzel bir süreç maç sonu da belirtmiştim. O gün de bir hakem katliamı ile karşı karşıya kalmıştık. Trabzonspor’un hakları VAR’daki eski hakem tarafından çalınmaya kalkmıştı. Adam maçı alıp diğer tarafa vermek için elinden geleni yapmışitı. Türkiye’de hakemlik yapamayacak demiştik, yapamıyor. Trabzonspor ile uğraşan her hakemin sonu aynı olacaktır. Bunu buradan söylüyorum. Trabzonspor camiası içeride birbirini yiyebilir ama dışarıda her zaman tek yumruk halindedir.

Trabzonspor her zaman anadolunun en büyük savunucusu olmuştur. Bu şehrin tarafları futboldan net bir şekilde anlamaktadır. Sezonun başından beri gelmektedir, Trabzon maçlarında devreye girmeyen VAR’daki sahtekarlar GS-FB maçları olduğu zaman 3 pozisyon geriye giderek 90’larda uzatmalarda yapılanları görmediğini mi düşünüyorsunuz. Niye Anadolu’ya gittiğiniz zaman tepki görüyorsunuz hiç düşünmüyor musunuz? Varsa yoksa kendi haklarınız. Bu maç ile alakalı Ali bey güzel açıklama yaptı. Kendisiyle konuştuk, Fenerbahçe yönetimi ile alakalı hiçbir sıkınıtımız yoktur. Oğlumu Ertuğrul’a emanet etti dedi doğru. Oğlu Trabzon’un turistik noktalarında çalışanlarım tarafından gezdirildi. Bunlar futbolun güzellikleri, tüm bunları teker teker üstüne basarak söylemek istiyorum. Trabzon’da biz arkadaşlarımız ağırladık hiçbir problem yok.

Ama sahada ilk golden önce VAR’ın devreye girmemesi penaltı pozisyonundaki kırmıız kart atlanması 3. gol öncesi faulün verilmemesi. Yıllardır sıkıntı çeken seyirciyi tahrik ettiği doğrudur. Geldiğimiz günden beri adalet diyoruz. Kendi doğrularımızı gözden geçireceğiz. Seyircimiz davasında ne kadar haklı olursa olsun hiçbir şekilde sahanın içerisinde müdehale olmaması gerekiyor. Sahada bunların yapılması yönetim tarafından kabul edilmemektedir. Haklarımızı savunacak güce sahibiz. Trabzonspor yönetimi Trabzonspor’un haklarını her zaman savunur. Sahaya inmekle bir şeyler yapılıyorsa kralını yaparız. Bize zarardan başka götürüsü yok. Trabzonspor sahasında olan olaylardan dolayı cezayı hak etmiştir ama adalet ‘herkes için adalet’ olacak. Sahaya giren yanlıştır evet bugüne kadar birçok yerde su atıldı. Binlerce taraftar girediği oldu polis arabaları ters çevrildi Türkiye’de ilk defa bir şey oldu. Sahaya giren bir taraftar etkisiz hale getirilmişken şerefsizce bir saldırııya uğradı. Yerde yatan adamın kafasına vurmak delikanlılığa sığmaz.

Binlerce taraftar girediği oldu polis arabaları ters çevrildi Türkiye’de ilk defa bir şey oldu. Sahaya giren bir taraftar etkisiz hale getirilmişken şerefsizce bir saldırııya uğradı. Yerde yatan adamın kafasına vurmak delikanlılığa sığmaz.

Bugüne kadar Trabzonspor ilk kez mi mağlup oldu. Bazı Fenerbahçeli oyuncular var kendi arkadaşlarını uyarıyor. 4-5 defa görüntülerde var kendi arkadaşlarını sakinleştirmeye çalıştı. Fenerbahçe Kulübü’nden rica ediyoruz bu işlerin nasıl yürüdüğünü nasıl olduğunu biliyorlar. Seyirciyi bu kadar tahrik ettikten sonra yanlış olduğunu tekrar söylüyorum. Kutlamanızı soyunma odasında yapsanız durum ortada herkes neyin ne olduğunun fakrında bu yapılamaz mıydı? Bu sahada birinin başına bir şey gelse hesabını nasıl verecektik. Kafasına vurulan arkadaşımızn başına bir şey gelse ne diyecektik ailesine. Bu işin geriliminin düşürülmesi lazım. Ne Fenerbahçeli arkadaşımızın başına bir şey gelmesini isterim ne de Trabzonsporlu arkadaşımızın gelmesini isterim.

Taraftarlarımızdan birisinin tutukalndığını öğrendim. Türkiye’nin hangi şehrinde bugüne kadar sahaya giren birisi herhangi bir darp olayına karışmadığı halde tutuklanmıştır. Adalet diyorsunuz ya, bunun neresinde adalet var? Trabzonspor camiası yapılan her şeyin farkıbnda. Kendi hatalarının farkında. Biz içimizdeki hataların düzeltilmesi için her şeyi yapacağız. Taraftarlarımızla oturup konuşacağız. Bu en fazla bana zarar. Kimse aklından şunu çıkarmasın, Trabzonspor camiası bunları unutmayacak. Sosyal medya delikanlılarını, TV şakşakcılarını unutmayacak tek tek giderek hesabını soracak.

ALİ SÜRMEN: ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS EDİLDİ

Trabzonspor eski divan kurulu Başkanı Ali Sürmen:  45 yıldır hukukçuyum. Bir kolluk faciası yaşadık, suç tasnifleri bizde çok nettir. Bir insana hafif tokat atarsanız şikayete bağlanır. Hakaret edilirse ha keza aynı. Bİr insana silah ayakkabu sopa yüzük bıçak gibi şeylerle vurursanız şikayet aranmaz doğrduran soruşturma açılır.

Trabzon’daki hukukçuların bilmeme şansı yok. Sahaya inen ve suç işleyen 6222’ye göre bir taraftar oradaki bir güvenlik görevlisi taraıfndan yere yatırıldı. Darp var mı? Peki onu dövenler nerde. Eski bir ağır ceza hakimi olarak söylüyorum kafaya bir darbe öldürmeye teşebbüş olarak başlar. Sonuç olarak değerlendireceğiz yer ağır ceza mahkemesidir. Ne kolluk ne de savcının takdir yetkisi yoktur. Ağır cezada yargılanması gereken futbolcuya yol verilmiştir.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili: 2 kulüp üzerine oynanan oynan oyun Trabzonspor üstüne yıkılıyor. Trabzon ve Trabzonspor’un arkasında olacağız. Pazar günkü olayda hatalarımız var. Ağır da bir tahrik var. Eski divan başkanımız bahsetti. Adalet ve İçişleri Bakanını göreve davet ediyorum. Bir haksızlık varsa takipçisi olacağımız ilan ediyorum.