“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sağlam temeller üzerinde kurduğunuz cumhuriyet bugün 100. yılına ulaştı. Yurdumuzu düşman işgalinden kurtararak, Türk milletinin egemenliğinin timsali olan cumhuriyeti ilan ettiğiniz için size ve silah arkadaşlarınıza minnettarız. ‘Benim en büyük eserimdir’ dediğiniz cumhuriyet her zamankinden daha güçlü ve kendinden emin bir şekilde aydınlık ve umut dolu yarınlara yürümektedir. Bize emanetiniz olan cumhuriyetimize Türk milleti olarak bütün varlığımızla sahip çıkıyoruz ve onu ilelebet yaşatmak için üstün bir gayreti ortaya koyuyoruz.”

“TÜRK MİLLETİNE EN BÜYÜK ARMAĞAN” 

 “İstiklâl Savaşı’nın önderliğini yürüten Mustafa Kemal Atatürk, halk iradesine dayanan cumhuriyeti ilan ederek, Türk milletine bağımsızlıktan sonra en büyük armağanı vermiştir. Atatürk’ün önderliğini yürüttüğü İstiklâl Savaşı sadece Türk milletinin hürriyetini kazanmasını sağlamamış, aynı zamanda sömürülen bütün mazlum milletlere de istiklâllerini kazanmaları yolunda ilham kaynağı olmuştur. Aziz milletimizin eşsiz fedakârlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde de saygın bir yer edinmiştir. Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklâl mücadelemizi cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır.”  

“DÜNYA TARİHİNDE SİLİNMEZ İZLER BIRAKTINIZ”

CHP'nin TBMM'de Hayvan Hakları İçin Yaptığı Öneri Reddedildi: Sert Eleştiriler Geldi CHP'nin TBMM'de Hayvan Hakları İçin Yaptığı Öneri Reddedildi: Sert Eleştiriler Geldi

“Sağlam temeller üzerinde kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; bugün siyasi, ekonomik ve askeri olarak her zamankinden daha güçlü bir şekilde sizlerin yolundan giderek bölgemizde ve dünyada barışın tesis edilmesi için var gücüyle mücadele etmektedir. Siyasi ve askeri kişiliği, liderlik vasfıyla dünya tarihinde silinmez izler bırakan Atatürk’ün mücadelesini ve takip ettiği yolu izleyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni daha aydınlık ve güçlü yarınlara kavuşturacağız. Bu vesilelerle büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız uğruna fedakârca şehit olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyorum.” 

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta