AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, HAK-İŞ Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik’in açıklamalarına destek vererek baskı ve şantaj sendikacılığına tepki gösterdi. 

Başkan Kaya’ya sevgi seli Başkan Kaya’ya sevgi seli

Belediye personellerinin istedikleri sendikaya özgürce üye olabileceklerini ifade eden Milletvekili Vehbi Koç, HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikasına üye olan Ortahisar Belediyesi emekçilerinin şantaj ve baskı ile başka bir sendikaya üye olmaları için tehdit edilmelerini şiddetle kınadığını söyledi. 

AK Parti olarak her zaman belediye emekçilerinin yanında olduklarının altını çizen milletvekili Vehbi Koç “Sendikacılık anayasal bir haktır. İsteyen istediği sendikaya hür ve özgür iradesiyle üye olabilir, faaliyetlerine katılabilir. Buna kimse müdahale edemez. Hukuk tanımaz ve belediyecilik ahlakına yakışmayan duruma bir an önce son verilerek söz konusu sendika başkanının bu tutumundan bir an önce vazgeçmesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı. 

İktidara geldikleri günden itibaren AK Parti Belediyelerinin hiçbir zaman böyle konularla gündeme gelmediğini söyleyen Milletvekili Vehbi Koç ”Hangi siyasi görüş olursa olsun milletin iradesinin hiçbir zaman kötüye kullanılmaması gerekir. Belediyeler bu tür konularla değil yatırım ve hizmetlerle gündeme gelmelidir. Aksi haldeki tutum ve davranışlar ülkemizdeki toplumsal barışı, birlik ve beraberlik duygusunu zedeler. Beklentimiz ülkemizde oluşturmaya çalıştığımız sevgi ve kardeşlik ortamının zarar görmemesi. Bizlerin bu yaklaşımına rağmen insanları kutuplaştırmaya çalışan her türlü zihniyetin karşısında olacağız. Belediye emekçisi kardeşlerimin hiçbir şüphesi olmasın ki bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dimdik ayaktayız ve her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler varolduğumuz sürece; hiç kimse sizlerin emeğine, alınterine ve mücadelesine toz konduramaz, haksızlık edemez.”dedi.