Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, bugün yaptığı basın açıklamasında İYİ Parti’den istifasını duyururken kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.
Başkan Bıyık, CHP’ye geçeceği yönündeki iddialara cevap verirken uzun süredir diyaloğu olmayan İYİ Partili Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın için sessizliğini bozdu. 

İSPAT EDİLİRSE BAŞKANLIKTAN İSTİFA EDERİM

CHP’ye katılacağı yönünde iddiaları cevaplayan Başkan Bıyık, “CHP ile İstanbul’da anlaştığım geçeceğim yönünde bir şey söylendi. İlkokuldaki cahil çocuk bunu söylemez. Kısa vadede konuşup bir partiye katılma noktasında değiliz. Haritanın daha büyüğüne bakmamız lazım. İlçe için nasıl yatırım alabiliriz üzerinde yol haritası çizmemiz lazım. Siyasi parti ayrışımız yoktur. Süreci sindirmek gerekir. Hiçbir siyasi parti ve kişiyle siyasi partisine katılma yönünde bir konuşmam olmadı. Eğer ispat edilirse belediye başkanlığında da istifa edeceğim. İnsani ilişkilerim vardır.” dedi.

SORGULANMASI LAZIM

Öğrencilerin okul yolu ile imtihanı! Öğrencilerin okul yolu ile imtihanı!

Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın ile ilişkisine değinen Başkan Bıyık, “Seçim öncesinde de sonrasında da Sayın Yavuz Aydın ile temasım olmadı. Sayın vekil kendisini sorgulaması lazım. İyi Parti’ye mensup Samsun’dan ya da Ankara’dan bu taraf en çok nüfus yoğunluğu ile kazanmış tek belediyeyiz. Kendi şehrinde kazanmış bir belediye başkanı olmama rağmen ne bir tebrik telefonu açtı, ne bir çiçek gönderdi. Ziyaret etmeyen bir adamla vefa ya da hemşehricilik düşüncesi ile yol yürümenin bir anlamı yok. 30 yıllık yol arkadaşı Koray Aydın’ı ilk bulduğu kavşakta satan adam Yomra Belediye Başkanını dünden satar diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Editör: Sonnur Örnek