Avrasya Üniversitesi'nde 19 Mayıs kutlaması Avrasya Üniversitesi'nde 19 Mayıs kutlaması

Günaydın Trabzon'un sorularına içtenlikle yanıt veren Barış Öztürk ve Meclis üyesi adayları herkesin gerçeği bilmesinin gerektiğini belirterek, Cumhur İttifakı'nın nasıl bir çizgide olduğunu göstermek istediklerini ifade ettiler.

İlk Sorumuz Ak Parti Beşikdüzü ilçe Başkanı İsa Kahramana oldu. Sayın Başkan; AK Parti teşkilatı ile ilgili çeşitli söylentiler var. Meclise çalıştığınız ve belediyeye çalışmadığınız yönünde iddiaları var. Sadece Meclis kazanmak için uğraşıyor ve Ahmet Metin Genç'e yönelik olarak., Ahmet Metin Genç'e ve Meclise çalışıyor. Milliyetçi Hareket Partisi kanadına çok fazla tevazu göstermediği yönünde söylentiler var. Bunlar hakkında ne söyleyeceksiniz?

Biz Barış Başkanı Beşikdüzü Belediye Başkanı seçtirmek için il yönetim kurulu üyeliği yapmış partimizin çok önemli bir değerini kontenjan birinci sıradan meclis üyesi yazdırdık. Bizim bunu yazmış olmamız bu seçime verdiğimiz ehemmiyetin büyük göstergesidir. Ali Zeytin başkanımız bizim için çok önemli bir değer. Beşikdüzü'nde çok kıymetli bir değer. Biz onunla birlikte AK Parti teşkilatını tam konsülde ettiğimize inanıyorum. Elbette ki sahadan bu tür aykırı söylemler gelecektir. Biz bunların hiçbirine aldırış etmeden Barış Başkanım ile kol kola aynı şekilde Atakan Uzun, Murat Karagüzel, Canan Başkan, Ali Zeytin abim ve Murat Alkay ile beraber buradayız. Belediye Meclis üyelerimiz, MHP İlçe Başkanı Doğukan Zıp ve Barış Başkanım ile beraber Allah'ın izniyle her zaman söylediğim hedefe yürüyoruz. AK Parti'nin ışığı 31 Mart akşamı üç hilali parlatacak. İnşallah bu başarı Ahmet Metin Genç'in büyük zaferinin tacı olacak.

Başarısının tacı olacak derken öncelik Ahmet Metin Genç mi?

Onu şöyle söyleyeyim, Beşikdüzü Belediyesini alıp Ahmet Metin Genç'e güçlü bir destek vermezsek, bu topal ördek benzetmesi var. Bu hoş bir görüntü olmaz. Ahmet Metin Başkana rekor bir oy çıkarıp Barış Başkanı, Belediye Başkanı seçtiremezsek, biz MHP amblemini belediyeye asamazsak, bu da bizim için büyük başarısızlık olur. Biz her ikisini de aynı oranda önemli görüyoruz. Hiçbir şekilde biri önde veya biri arkada değil. Biz Cumhur İttifakı'yız. Her iki aday da bizim adayımız.

Soru:

AK Parti'nin Beşikdüzü Meclisi'nde hedef ne?

Cevap

Barış Başkanımın hedefine bizde ortağız. Yüzde yüz alalım isteriz. En az 8 artı 2 alacağız. Belediye Meclis üyelerini ben ayırmıyorum. Onların hepsi Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi. CANAN

Şimdi ise Ak Parti Beşikdüzü Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda Meclis Üyesi adayı Canan Elbir’e soruyoruz.

AK Parti kadın kolları sahaya indi. Ancak sanki bir Ahmet Metin Genç favori gibi. Kandil simidi dağıtılırken, MHP seçmeninin kırıldığı söylemleri var bu konuda ne düşünüyorsunuz

Bu söylentiyi kabul etmiyorum Bende çalışmalarda vardım. Biz Cumhur İttifakı olarak hem Ahmet Metin Genç hem Barış Başkanın selamı ile geliyoruz, dedik. Kandil simitleri üzerinde Barış başkanımızın resmi vardı. Broşürlerde ise hem Ahmet Metin Genç hem Barış Başkanın resmi vardı. Kadın kolları tamamen sahada hiç bir problem yok Ortak SKM var. Köyleri geziyoruz, şehirleri geziyoruz. Teşkilat olarak problem yok

Ak Parti’nin Favori ismi Ali Zeytin’e çeviriyoruz mikrofonumuzu ve en çok merak edilen soruyu soruyoruz.

Kontenjan 1. sıra olmanız çok konuşuldu. Neden 1 değil? Gözlemlediğimiz kadarıyla Siz 1. sırada ve 2. sıradaki adaylar ile ve aynı zamanla başkan adayı Barış Öztürk ile uyumlusunuz. Tam anlamı ile kenetlendiniz diyebiliriz. Sahada biz bunu görüyoruz. Peki Neden kontenjan 1 oldunuz?

1. sırada olmak seçimi kazanmak adına garantiydi ama önemli olan seçimi hep beraber kazanmaktı. Barış Başkanı belediyede kazandırmak için kontenjanı kabul ettik. Allah’ın izni ile Barış Başkan Belediyeyi bizde Büyükşehir Meclis üyeliğini berber kazanacağız.

Öncelik Barış Öztürk'ün seçimi kazanması mı?

Kesinlikle evet. Bizim asla makam kaygımız olmadı. Önemli olan liderlerimizin yürüdüğü yolda işaretlerine katkı sağlayabilmek. Bunun için ilk hedef Milliyetçi Hareket Partisi logosu altında Beşikdüzü Belediyesini Cumhur ittifakına katmaktır.

Bir gazete algı yarışına girdi. Siz aday gösterilmeyince, Ramis Uzun kanadına sizin destek olduğunuzu iddia etti. Bu durum Beşikdüzü ilçesinde oldukça fazla konuşuldu. Bu konunun gerçekliği var mı?

Bildiğiniz üzere Zülküf başkan ile beraber aday adayıydık. Sürekli görüşüyorduk. Yemeğe davet etti. Ortamı bilmiyordum. Davete icabet ettik. Orada çekilen fotoğrafı sanki bir anlaşma, bir destek varmış gibi servis ettiler. Hal bu ki ben daha ilk gün hem sosyal medya hesaplarımdan hem de gazetenize yaptığım açıklamalar ile yerimi ve duruşumu belli ettim. Bundan dolayı malum gazete bir gün sonrasında kendisini yalanlayarak tekzip yayınlamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Beşikdüzü listesinde ki 1 numarası Atakan Uzun’ sorduk!..

Sizin 1. Sırada gösterilmeniz sürpriz oldu. Çok farklı isimler konuşulurken sizin 1. Sırada gösterilmeniz gerçekten sürprizdi. Böyle bir talebiniz mi oldu? Yoksa Barış Başkanın istemiyle mi bu oldu?

Öyle bir talep yoktu. Düşüncem de yoktu. Son 2-3 gün kala bir çalışma oldu. İlk başta istekli değildim ama Barış Başkana inandık teşkilata inandık, zaten içerisindeydik. Bu dönem katkı sağlamak için elimizden geldiğince taşın altına elimizi soktuk.

Şimdi ise Ak Parti’nin Adayı Murat Karagüzel’e sorduk!..

Daha önceden meclis üyesiydiniz. Bu dönem yeniden listenin üstlerinde yer aldınız. Sizce bu dönem AK Parti ve MHP uyumu nasıl? Sokaktaki söylenti sadece algı yaratmak amacında mı?

Bence algı yaratmak amaçlı. Biz Barış Başkana güveniyoruz, inanıyoruz. Zaten hep beraberiz tüm toplantılarda AK Parti olarak destekliyoruz.

Barış Öztürk için dışarıdan geldi, Şehir kabul etmedi, şeklinde algılar yapıldı. Geldiğimiz noktada Barış Öztürk sanki 40 yıldır Beşikdüzü'nde yaşıyormuş gibi bir kanı oluştu. Bunun hakkında ne diyeceksiniz?

Tabi ki biz de en başta böyle endişelerimiz vardı. Barış Başkanla görüştükten sonra birbirimizle samimi olduk, her şeyi gördük ve biz ona tam destek veriyoruz. İnşallah kazanacağız.

Seçimi kazanma ihtimali yüksek mi? Yoksa bıçak sırtında mı?

Beşikdüzü Belediye Meclis Üyesi Adayı Ahmet Alkaya’ya sorduk!

6. sırada olmaktan dolayı herhangi bir kırgınlığınız var mı?

Ben 6.sıradayım. Benim için yer önemli değil. Benim hedefim Beşikdüzü'nü Cumhur İttifakı'na kazandırmak. Çalışmalarımız bu yönde ve hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. 31 Mart'ta inşallah Cumhur İttifakı'na Beşikdüzü'nü kazandıracağız. Cumhur İffakı'nın Beşikdüzü'nü alma mecburiyeti var.

Belediye Meclis Üyeleri ve Ak Parti İlçe Başkanı İsa Kahraman’dan cevaplarımızı aldık ve bu kez Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk’e döndük!..

Sayın Başkan şu an Beşikdüzü'nde durum nasıl?

Biz Beşikdüzü'nde tek parti olarak çalışıyoruz. Yani Cumhur İttifakı adı altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AK Parti ve MHP kadroları birbirleriyle et ve tırnak gibi kaynaşmış durumda. Söylentiler algıdan ibarettir. Biz hakimiyet alanımızı güçlendirmek için ekiplerimizi dağıtıyoruz ve sahaya yayılıyoruz. Bu algıları yaratma çabalarında da şunu görüyorum; açık ara farkla Beşikdüzü Belediyesini kazanacağımızı gördükleri için, bu algıları yaratmaya çalışıyorlar. Biz Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı Beşikdüzü Belediyesini üretken belediyecilikle hizmet belediyeciliğiyle buluşturacağız. Bu kötü halinden Beşikdüzü'nü kurtaracağız, inşallah. Beşikdüzü büyüyecek, gelişecek huzurlu bir kent olacak. Beşikdüzü'ne Barış gelecek diyorum. Beşikdüzü Karadeniz'in incisi haline gelecek. Beşikdüzü tercih edilebilir bir ilçe haline gelecek.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadenizde Sonnokta