Kurucu Üye Emrah Ömer Çam, “Amacımız gençlerimize iyi örnek olmaktır. Ülke çapında iyi bir örnek oluşturacak olan futbol kulübümüz, Yomra’nın ve Trabzon’un geleceğinin şekillenmesinden  öne çıkan yapı taşlarından biri olacaktır. Biz birlikte güçlüyüz” dedi.

Faroz Yalıspor Kulübü,  "Aktif Elektronik Faroz Yalıspor" adıyla mücadele edecek. Faroz Yalıspor Kulübü, "Aktif Elektronik Faroz Yalıspor" adıyla mücadele edecek.

BİRLİKTE BAŞARABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK
Kurucu Üye Çam yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Sevgili Yomralı sporseverler, İpekyolu Futbol Kulübü olarak ilçemizdeki  mahalleleri birleştirerek gençlerimizi sporla buluşturma hedefimizde bizlerle olduğunuz için çok mutluyuz. Kısa sürede çok güzel bir birliktelik sağladık. Bir araya geldiğimizde, birlikte başarabileceğimizi tekrar göstermiş olduk.
Sadece bir spor kulübü değil, aynı zamanda bir aile olarak, gençlerimizi destekleyerek onların potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için buradayız. Bu yolculukta siz değerli spor severlerin desteği bizim için çok kıymetli.

İPEKYOLU KULÜBÜ BİR OKULDUR
Ayrıca, bölgeye istihdam alanları yaratarak ekonomik kalkınmaya katkı sağlama taahhüdümüzü birlikte hayata geçireceğimizi belirtmek isteriz. Birlikte çalıştığımızda, bölgeye pozitif bir etki bırakacağımıza olan inancımızı paylaşıyoruz. İpekyolu futbol kulübü bir okuldur. Bu okulda hep birlikte büyüyüp öğreneceğiz. 

TÜM HALKIMIZI MAÇA DAVET EDİYORUM
Amacımız gençlerimize iyi örnek olmaktır. Yönetimimizde bulunan farklı meslek gruplarından iş insanları ile tüm gençlerimizin gelişiminde koçluk eğitimi yapıyoruz. Ülke çapında iyi bir örnek oluşturacak olan futbol kulübümüz , Yomranın ve Trabzon’un geleceğinin şekillenmesinden  öne çıkan yapı taşlarından biri olacaktır. Tüm bu düşünceler ile çarşamba (yarın) günü çıkacak olduğumuz liderlik maçına tüm halkımız davetlidir.” dedi