Türkiye Emekliler Derneği Trabzon Şube Başkanı Burhan Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıkladığı SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam üzerine açıklamalarda bulundu. Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: “Böyle ikide bir emekliye umut gibi söylenen cümleler bizi üzmektedir. Biz toplumun yaşlı insanlarıyız.”

BİZİMLE DALGA GEÇİLMESİN

Karadeniz Sahil Yolu'nda sebze yüklü tır orta refüje çıktı: 1 ölü Karadeniz Sahil Yolu'nda sebze yüklü tır orta refüje çıktı: 1 ölü

“Ne müjde istiyoruz ne de bizle belli aralıklarla eğlenilir gibi dalga geçilmesini istiyoruz. Sayın Çalışma ve Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın, 6’şar aylık dilimlerde emeklilere zam yapılırken bütünlük içerisinde değerlendirmesini beklerdim. Biz emekliler olarak milli gelirden, milli hasıladan var olan payımızı istiyoruz. Geçmişte ödediğimiz primlerin karşılığını istiyoruz.”

YENİDEN DÜZELTİLMELİ

“Emekliyi seçim zamanı değil her daim göz önünde bulundurarak açıklama yapılmalı ve günün şartlarına göre bu yeniden düzeltilmelidir. Enflasyonun olmasını istemiyoruz, hayat pahalılığının olmasını istemiyoruz ve özgürce torunlarımıza bayram harçlığı verebileceğimiz bir ücret almayı talep ediyoruz. Bu verilen müjde değil. Bizim yarınımızı yaralamaya hiç kimsenin hakkı yoktur.” 

Kaynak: Esra Nur Pervan - Karadenizde Sonnokta