Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yayla göçü döneminde yaşanabilecek olumsuzlukları minimize etmek amacıyla, karlı yolların açılması ve kürtüklerin temizlenmesi için gerekli çalışmaları başlattı.

Trabzon'un kültürel çeşitliliklerini her daim ön planda tutan ve büyük destek veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, önümüzdeki günlerde başlayacak olan yayla göçü nedeniyle vatandaşların bir sorun yaşamaması için yayla yollarında kar ve kürtük temizleme çalışması başlattı. Bu kapsamda Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, 25 iş makinesi ve 50 personeli ile birlikte yüksek kesimlerdeki yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Bir taraftan karla mücadele veren ekipler diğer taraftan ise kış boyu hasar alan yolların tespiti ve onarılması için yoğun çaba harcıyor.

Trabzon'da çay üreticisi isyanda Trabzon'da çay üreticisi isyanda

KAPALI YOL KALMAYACAK

Kapalı yol kalmayana kadar çalışmaların devam edeceğini söyleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yayla göçü sürecinde herkesin sorunsuz bir şekilde seyahat edebilmesi için çalışma yürüttüklerini belirterek, “Bazı vatandaşlarımız hayvan sürüleriyle, bazıları bahçesinde ekim yapmak, bazıları da kışın hasar gören evlerini onarmak için yaylaya çıkacak. Vatandaşlarımızın yayla ve obalara ulaşımını sağlamak için yolları açmamız gerekiyor. Yayla göçü sürecinde vatandaşlar her türlü desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu doğrultuda, belediye ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek kesimlerdeki yollarımızı açık tutmak ve ulaşım güvenliğini sağlamak için mücadelemiz devam edecek” dedi.

Editör: Sonnur Örnek