Trabzon'da Su Faturalarında Katı Atık Bedeli Tartışması Trabzon'da Su Faturalarında Katı Atık Bedeli Tartışması

Trabzon’un yetiştirdiği araştırmacı, tarihçi-yazar İsmail Hacıfettahoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen kasım ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde söyleşi programı gerçekleştirdi. Hacıfettahoğlu,
Trabzon’un yetiştirdiği önemli değerler arasında yer alan Hamamizade İhsan Bey’in hayatı ve çalışmaları ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.
 
ESERLERİ KÜLTÜR SANAT HAYATINA YÖN VERDİ
Hamamizade İhsan Bey’in Cumhuriyet öncesi ve sonrası Trabzon kültür ve sanatında her zaman öncü olduğunu ifade eden Hacıfettahoğlu, “İpek yolu üzerinde önemli ticaret şehri olan Trabzon’da Hamamizade İhsan Bey gibi birçok değer yetişmiştir. Fakat Hamamizade’nin yeri şehirde her daim biraz daha farklıdır. Merhum, 63 yıllık hayatına şehrimizle ilgili sanatın her alanında çok değerli eserler kazandırmış ve bugün birçoğu halen şehrin kültür-sanat hayatına yön vermektedir. Kendisi bu kadim şehrin her noktasına sanatsal bir dokunuş yapmıştır” dedi.
 
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Hacıfettahoğlu, söyleşinin sonunda kültür-sanat etkinliklerini çok önemsediğini belirterek, “Şehrin yakın tarihinde kültür-sanat ve edebiyat değerlerinin gündeme getirilerek gelecek nesillere aktarılması noktasındaki gayretleri çok önemsiyor, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Samet Ocak - Karadenizde Sonnokta