Trabzon'da Şehit Aileleriyle Buluşma: Başkan Ahmet Metin Genç'e Teşekkürler Trabzon'da Şehit Aileleriyle Buluşma: Başkan Ahmet Metin Genç'e Teşekkürler


Eğitimci yazar Dilek Cesur'un katılımıyla düzenlenen ‘Sabırlı Aileler Merhametli Çocuklar Yetiştirir’ konulu söyleşiye çok sayıda vatandaş büyük ilgi gösterdi.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kasım ayı programları kapsamında gerçekleştirmiş olduğu etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun hizmete açtığı ve açıldığı günden beri kadınlar tarafından yoğun ilgi gören Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Aile danışmanı, eğitimci-yazar Dilek Cesur’un katılımı ile “Sabırlı Aileler Merhametli Çocuklar Yetiştirir” konulu farkındalık programı gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği programda konuşan eğitimci Dilek Cesur, bireyin kendini tanıması, yaşadığı olumsuzluklara yeni rotalar oluşturabilme süreçleri ve bu süreçlerin aile yapısı üzerine etkilerine yer verdi.  
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ
Özellikle çocuğun yetişmesinde sabırlı aile olmanın önemine vurgu yapan Cesur, güçlü aile ilişkilerinin sağlanmasında eşlerin birbirine desteğine vurgu yaptı.  Yaklaşık iki saate yakın süren programda Dilek Cesur, çalışan ailelerin çocuklarına etkin zaman ayırmasının gerekliliği üzerine örnekler vererek; son dönemde etkin sosyal medya kullanımının aile ilişkilerine olumlu ya da olumsuz katkıları üzerine dikkat çekici paylaşımlarda bulundu. Program sonunda katılımcılarla yakından ilgilenen ve sorularına içtenlikle cevap veren Dilek Cesur, böyle bir etkinliğin koordine edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'na şükranlarını iletti.

Kaynak: Selahattin Özcan - Karadeniz'de Sonnokta