İl Başkanı Bak, “Türkiye genelinde büyük oy oranına ulaştığımızı, Trabzon’da merkez ilçeyi resmi olmasa bile elimizdeki verilere göre yaklaşık 10 puan önde götürdüğümüz görülüyor. Beşikdüzü’nde aynı şekilde. Maçka ve Çarşıbaşı’nda kafa kafaya yarış içindeyiz. Trabzon halkı değişim talebine olumlu tepki verdi. Ekonomik yönden çok yorulan insanlar bugün bu değişimden yana tavrı net koydu. Sonuçlar bizim için mutluluk verici. Ucu ucuna kaçırdığımız ilçelere üzülmemek elde değil. Bu ilçeler için de itirazlarımızı yapıyoruz.” dedi.

Faroz sahası açıldı! Faroz sahası açıldı!

HALKIN TEPKİSİ SANDIĞA YANSIDI
Bak, “Yerel seçim bazında iktidar Trabzon’dan 22 yıldır iyi sonuçlar aldı. İktidarın uygulamalarından, halkı yormasından, insanları yoksullaştırmasından, adaletten yoksun bıraktığı kentin böyle tepki vereceğini biliyorduk. Ortahisar’a baktığımızda genel seçimlerde 48 bin oy aldık, İyi Parti 28 bin oy alırken Ak Parti Cumhur İttifakı daha doğrusu 90 binin üzerinde oyu olduğunu biliyoruz. Bu kadar fark nasıl kapanır? Doğru aday çıkaracaksınız. Biz bunu yaptık. Bunun yanı sıra insanların neden adayımızı tercih etmesini sağlamaya çalıştık. Bugün yaptığımız çalışmanın sonucunu Ortahisar’da ve Beşikdüzü’nde aldık.” ifadelerini kullandı.

Bak, polemikten uzak seçim süreci için özellikle çaba sarf ettiklerini, kurulan komplolara karşı dikkatli olduklarının altını çizdi. Bak, seçim sürecinde özellikle vatandaşların ve partililerin “neden yürüyüş yapmıyorsunuz?” sorusuna “Biz zaten anketlerde öndeyiz.” diyerek her hangi bir komploya mahal vermediklerini vurguladı.