CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, sığınmacılara karşı Kayseri'den başlayan eylemlerin boyutuna dikkat çekerken bayrağımıza yapılan hain saldırı konusunda gereğinin yapılmasını söyledi. Bak, eylemlerin ülke geneline yayılabileceği uyarısında da bulundu.

Sokak hayvanları tasarısında ilk 3 madde kabul edildi Sokak hayvanları tasarısında ilk 3 madde kabul edildi

GİDİŞAT ENDİŞE VERİCİ

İl Başkanı Bak, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Cumhuriyet Halk Partisi olarak özellikle sığınmacı konusunda iktidarın çok ciddi hatalar yaptığını ve gidişatın endişe verici boyutlara ulaştığını sürekli söylüyoruz. Sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak ülkeye toplu girişler yapıldığını ve buna rağmen hiç bir önlem alındığını da görüyoruz. Bugün ise geldiğimiz noktada yaklaşık 15 milyon sığınmacı ülkemizde yaşıyor. Bu da nüfusumuzun % 20'sine yakın bir oranı teşkil eder ki bu çok tehlikeli bir durumdur."

BAYRAĞIMIZIN YAKILMASI KABUL EDİLEMEZ!

"Artık sokaklarda insanlarımız güvenli bir şekilde dolaşamamaktadır. Son olarak önceki gün Kayseri'de yaşanan ve devamında Gümrük kapılarında ticari araçlara ve vatandaşlara yapılan saldırılar ve özellikle de Türk bayrağımızın yakılması asla kabul edilebilir bir durum değildir.

Bayrağımıza yapılan bu haince saldırıyı kınıyor ve devletimizin derhal gereğini yapmasını bekliyoruz."

KONTRELDEN ÇIKTI, BEKA SORUNU OLDU

"Sığınmacı sorununun artık kontrolden çıktığını ve ülkemiz adına bi bekâ sorunu haline geldiği nettir. Nufusumuzun demografik yapısı bozulmaya çalışılmakta ve mili ve manevi değerlerimiz yerle bir edilmek istenmektedir. Korkumuz bu tür olayların önümüzdeki günlerde artabileceği ve toplumsal huzuru tehdit edecek boyutlara ulaşacağı endişesidir. İktidarın mülteciler konusunda sorunun kesin çözümüne dair atacağı her adıma destek veririz. Bu konuda iktidarın samimi ve net çözümler üretmesi şart."

Editör: Rabia Mollaoğlu