CHP Trabzon Milletvekili Suiçmez’den sert tepki: “Yeter artık Araklı’nın yakasından düşün!” CHP Trabzon Milletvekili Suiçmez’den sert tepki: “Yeter artık Araklı’nın yakasından düşün!”

Suiçmez; “Bugün, tarih sahnesine mücadelesiyle damga vurmuş, kahramanlıklarıyla anılan şehrimiz Trabzon'un önemli bir dönüm noktasını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 106 yıl önce, aziz vatan topraklarımızın kutsal topraklarına düşman ayak basmış, fakat milletimizin azim ve kararlılığıyla yenilgiye uğramıştır. 24 Şubat 1918, işte bu aziz şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun tarihidir.

Bu önemli gün vesilesiyle, öncelikle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların canları pahasına verdiği mücadele, bugün hür ve bağımsız yaşadığımız ülkemizin temelini oluşturmaktadır.

Trabzon, tarihi boyunca pek çok zorluğa göğüs germiş, ancak her seferinde direnişi ve azmiyle ayakta kalmıştır. Bugün de aynı ruhla, birlik ve beraberlik içinde bu şehrimizi daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam ediyoruz.

Trabzon'un kurtuluşunun 106. yıl dönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.
Ruhları şad olsun!

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!
Yaşasın Trabzon'un özgürlüğe ve bağımsızlığına olan inancı!”