Ali Osman Ulusoy Şirketler Grup Başkanı'na silahlı saldırı Ali Osman Ulusoy Şirketler Grup Başkanı'na silahlı saldırı

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını ara vermeden sürdüren Ahmet Kaya, Değirmendere Mahallesi'ni ziyaret ederek esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi, çözüm önerilerini ve projelerini anlattı.

ESNAFA CAN SUYU
Ekonomik krizin etkilerinin en yoğun yaşandığı illerin başında Trabzon'un geldiğini belirten Kaya, "Gün geliyor esnafımız siftah yapamadan kepenk kapatıyor. Hem artan maliyetler hem de yüksek enflasyon nedeniyle azalan müşteri sayısı esnafı bir darboğaza sürüklemekte. Vatandaşımız alamıyor, esnafımız satamıyor" dedi. Zor günler geçiren esnafa can suyu olacak projeler hazırladıklarını dile getiren Kaya, "Esnafımızla birlikte hayata geçireceğimiz 'Trabzon İndirim Günleri' ile Ordu'dan Erzurum'a, Artvin'den Bayburt'a kadar bir çok ilden vatandaşımızın alışveriş için Trabzon'a gelmesini sağlayacağız. Hem esnaf kazanacak hem de dar gelirli vatandaşımız" diye konuştu.

ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri proje ile Değirmendere'nin çehresini değiştirerek, bir çekim merkezi haline getireceklerini vurgulayan Kaya, "Değirmendere vadisinin doğal yapısını koruyarak, dere ıslah çalışmaları gerçekleştireceğiz. Proje kapsamında, doğayla iç içe zaman geçirilebilecek geniş piknik alanları oluşturup, derenin kenarına estetik ve konforlu oturma alanları ekleyerek, vatandaşlarımıza dinlenme ve hoşça vakit geçirme imkanı sağlayacağız. Park alanını çevreleyen bölgelerde peyzaj düzenlemeleri ve restoranlar yaparak, yeşil alanları artırarak Değirmendere vadisini bölgenin çekim merkezi haline getireceğiz." ifadelerini kullandı.