3 İSİM ADAY ADAYI BAŞVURUSU YAPTI
CHP Genel Merkezinden edinilen bilgilere göre; CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Hasan Süha Saral’ın isminin ön plana çıktığı kaydedildi. 
İsmin henüz netleşmediği belirtilirken, CHP’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı noktasında 3 ismin başvuruda bulunduğu belirtildi. 

BBP'den Barış Öztürk'e Destek Geldi. BBP'den Barış Öztürk'e Destek Geldi.

İYİ PARTİ’Yİ ZİYARET ETTİ
Saral, bilindiği gibi bir süredir Trabzon’da ziyaretler yapıyor. Saral, İYİ Parti İl Başkanı Fatma Başkan’ı da ziyaret etmişti. 

PERŞEMBE GÜNÜ NETLEŞECEK
Konuyla ilgili CHP İl Başkanı Mustafa Bak ise, adayın Perşembe günü çıkacak kararla belli olacağını ifade etti. 

HASAN SÜHA SARAL KİMDİR?

1964 Yılında Trabzon’da doğmuştur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1989 yılında mezun olmuştur. 
Profesyonel kariyerine 1989 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda Afşin Elbistan Termik Santralinde Ölçü Kontrol Mühendisi olarak başlamıştır 
Askerlik dönüşü TEK, TEAŞ bünyesinde Baş Mühendislik, Teknik Şeflik ve Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüş, bu arada TODAİE de Kamu Yönetimi Uzmanlık Programına (KYUP) katılarak Yüksek Lisans yapmıştır. 
Bu sırada MYTP SCADA, OPGW gibi kektörlerin ilkleri olan projelerde görev almıştır. 
1999 yılında özel sektöre geçmiş, sırasıyla TELSİM, AyceLL / AVEA ve TURKCELL de yöneticilik yapmıştır. 
Bu süre zafrında Aycell’in kuruluşunda ülke çapında yaygınlaştırılmasında ve Aycell – ARİA birleşiminde görev üstlenmiş, akabinde GSM / Telekominikasyon alanında İran ve Pakistan’da operasyonlarda görev yapmıştır. Kariyeri boyunca Yurtdışı ve yurt içi planlama ve kurulum süreçlerinde, Ramp Up peridoyunda, merge süreçlerinde, opex ve capex bütçeleri belirleme ve yönetme süreçlerinde karar verici ve / veya uygulayıcı olarak yer almıştır. 
2016 yılında tekrar kamuda Enerji Bakanlığı bünyesinde EÜAŞ’ta AR,GE Müdürü olarak göreve başlamış, TÜBİTAK ile bazı millîleştirme projelerinde görev almıştır. Akabinde 2017 yılında sonra Eğitim, İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. 
Şu anda kendi firması ile Telekomünikasyon ve Enerji Alanında projeler yürütmektedir.

Editör: Sinem Demirgöz