Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gerçekleştirilen TİSKİ genel kurulunda söz alan CHP meclis üyesi Dr.Mustafa Çankaya iki talepte bulundu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gerçekleştirilen TİSKİ genel kurulunda söz alan CHP meclis üyesi Dr .Mustafa Çankaya Tiski genel müdürlüğünün görev ve yetkilerini tanımlayan 3. maddede deniz, göl, akarsuların ve yeraltı sularının korunması hükmü yer alırken Akçaabat Yıldızlı mahallesi Akyazı tüneli hemen öncesinde kanalizasyonun açıktan dereye oradan denize dökülmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu ve ikamet ve turizm bulunan bölgede ivedi olarak sorunun çözülmesi gerektiğini belirtti. Çankaya yine Akçaabat Salacık mahallesinin doğal bir liman olduğunu ve insanlarımızın denize girdiğini ancak kanalizasyon olmaması nedeniyle denize girenlerin kısa sürede hastalandığını bu durumun halk sağlığını tehdit ettiğini ve hastane acillerine de bir yük getirdiğini vurgulayarak Salacık kanalizasyonunun yapılmasını talep etti. 

Başkan Kaya ilk nikahını kıydı Başkan Kaya ilk nikahını kıydı

Dr. Çankaya’nın talepleri sonrası Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Metin Genç TİSKİ genel müdürüne Mustafa Çankaya’nın belirttiği konuların not alınarak yapılması gerektiğini söyledi.