Sakarya, “Bugün bizlere düşen görev yalnızca “fikri, vicdanı ve irfanı hür” nesiller yetiştirmek değil aynı zamanda sanayinin her alanına ilgi duyan, bilgili, eğitimli, donanımlı ve tecrübeli nesiller de yetiştirebilmeliyiz dedi.

Öğretmenliğin; ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel olarak ülkelerin kaderini doğrudan etkilediğini vurgulayan Dursun Ali Sakarya, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu en net gören liderdi. Ancak; Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlerimize bir “ödev” olarak verdiği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirme idealini bugün geliştirmek zorundayız” dedi.

Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız" Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız"

Trabzon Arsin OSB olarak sanayi üretiminde “ara elaman” yetiştirmeye büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Dursun Ali Sakarya, “2016 yılında Organize Sanayi Bölgemizin içinde Trabzon Arsin OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kuruldu. Geçtiğimiz yıl lisemizden “Endüstriyel Otomasyon”, “Çocuk Gelişimi Eğitimi” ve “Makine Teknolojisi” alanlarında 34 öğrencimiz mezun oldu. Bu yıl ise okulumuz 214 mevcutla eğitim hayatına devam ediyor.  Ancak bunu yeterli görmüyoruz. Gerek bireysel gerekse toplumsal olarak kalkınmanın temelinde üretim vardır. Üretimin temelinde ise sanayileşme ve hatta bilinçli sanayileşme vardır. Bugün bizler yalnızca “fikri, vicdanı ve irfanı hür” nesiller yetiştirmek değil aynı zamanda sanayinin her alanına ilgi duyan, bilgili, eğitimli, donanımlı ve tecrübeli nesiller de yetiştirebilmeliyiz. Bunu ideal edinmeliyiz” dedi.  

Trabzon Arsin OSB Başkanı Dursun Ali Sakarya, “Bu vesileyle; “Başöğretmen” Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yetiştirdikleri vatan evlatlarıyla ülkemizin geleceğini inşa eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü büyük bir minnet ve şükranla kutluyorum” diyerek sözlerini noktaladı.