ESKRİM OKULU GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Kulüp başkanlığı Yalçın Köroğlu ve antrenörlüğünü ise Selami Aktaş’ın yaptığı Trabzon Karadeniz Spor Kulübü tarafından hizmete açılan eskrim eğitim merkezinde 20’nun üzerinde sporcu bulunuyor.

Trabzon Karadeniz Spor Eskrim Akademi antrenörü Selami Aktaş, amaçlarının, 7’den 70’e her yaşta isteyen herkese eskrim sporunu tanıtmak ve Trabzon da adından söz ettirmek olduğunu belirtti. 

Trabzon amatör kulüplerinden Trabzon Karadeniz Spor Kulübü tarafından geçen yıl faaliyete geçirilen eskrim akademisi büyük ilgi görüyor. Kulüp Başkanlığını Yalçın Köroğlu, antrenörlüğünü ise Selami Aktaş’ın yaptığı eskrim eğitim merkezinde 20’nin üzerinde sporcu bulunuyor. Trabzon’un Beşirli Mahalle’sinde bir apartmanın giriş katının spor salonuna çevrilmesiyle burada sürdürülen eğitim faaliyetleri meyvesini vermeye başladı. Trabzon Karadeniz Spor Kulübü sporcuları 2023 yılının Aralık ayında Trabzon’da düzenlenen açık eskrim şampiyonasında sporcuların epe dalında Türkiye düzeyinde dereceler alması bölgede bu spora ilgiyi her geçen gün artıyor.

BAŞKAN KÖROĞLU’’İLGİYİ ARTIRMAK İSTİYORUZ’’

 Kulüp başkanı Yalçın Köroğlu, amaçlarının gençlere spor yaptırmak olduğunu belirterek, ‘’ Gençlerimizi boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Karadeniz Spor Kulübü olarak ellerinde gelen olanakları spor branşlarına kullanıyoruz. Kasım ayında Eskrim branşını tescillememize rağmen kısa sürede çok fazla yol aldık. Yaklaşık 20 lisanslı sporcumuzla beraber müsabakalara katılım sağladık. Eskrim  branşı çok maliyetli bir branş ve elit sporcuların olduğu bir branş olarak göze çarpıyor. Önümüzdeki yıl içerisinde yapılacak olan yarışmalarda Trabzon'un en iyi şekilde temsil etmek Trabzon'da Eskrim branşına ilgiyi arttırmak istiyoruz. Trabzon Karadeniz Spor kulübü olarak Trabzon'da ne kadar fazla çocuğumuza spor yaptırırsak o kadar kendimizi mutlu ve başarılı kabul ediyoruz. İlk kez katılmamıza rağmen 2 1 Lig ve 2 üçüncülük madalyası alan sporcularımızı kutlar başarılar diliyoruz.’’

CHP'li Kaya: "Ölçümüz siyaset değil adalet olacak" CHP'li Kaya: "Ölçümüz siyaset değil adalet olacak"

ANTRENÖR SELAMİ AKTAŞ’’HERKESE ESKRİM YAPTIRMAYI HEDEFLİYORUZ’’

Trabzon Karadeniz Spor Eskrim Akademi Antrenörü Selami Aktaş, amaçlarının, 7’den 70’e her yaşta isteyen herkese eskrim sporunu tanıtmak ve Trabzon da adından söz ettirmek olduğunu belirtti.  Aktaş, ‘’ Eskrim kılıçların satrancı olarak bilinen ve içinde yapılacak olan hamleyi önceden düşünüp kurgulayan ve bunu eyleme geçirebilme sanatıdır. Eskrim Orta ve uzun vadede yapıldığında kişide psikolojik olarak kendine güven fiziksel olarak daha bir fit vücuda sahip olmasında son derece etkilidir. Ayrıca Eskrim sayesinde kişide daha esnek koordineli bir vücut patlayıcı güç tüketimi odaklanma olarak üst seviyelere çıkarabilen ve uzun süreli devam ettirebilecek birkaç spordan biridir. Bu spor 7 yaş itibaren başlatıyoruz 40 yaş ve yukarısı veteranlar olarak devam etmektedir. Amacımız gelen sporcular arasında gelecek vadeden kitleye ulaşmak ve bu sporcular arasından önce ulusal turnuvalara hazırlamak başarılı olan sporcular millî takım seviyesine katmaktır. Ayrıca bedensel engelliler içinde tekerlekli sandalye eskrim ile ulusal ve uluslararası turnuvalara da hazırlamaktadır. Hedefimiz kendinle barışık ne istediğini bilen kendinden emin sporcular yetiştirmektedir. Trabzon Karadeniz Spor eskrim kulübü olarak isteyen her kesime eskrim eğitimi vermeye devam edeceğiz.’’ açıklamalarında bulundu

Kaynak: Kamil Anahtar - Karadenizde Sonnokta