Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin çalışmaların tamamlandığını belirterek, "Başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız. Başvuruları e-Devlet aracılığıyla alacağız" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adıyaman'da Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete zam gelecek mi?

Bakan Göktaş'ın açıklamaları şöyle:

"Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları için sosyal dayanışma vakıflarına 1.85 milyar TL aktardık. Deprem bölgesinde 206, deprem bölgesi dışındaki illerde 94 olmak üzere toplamda 300 sosyal market kurduk. Bölgede 14 mobil sosyal market TIR’ı faaliyete geçirdik.

Kadınlar ve bebekler için 27 giyim ve bebek bakım ünitesi kurduk. Ayni bağışlar için hava araçları ile 487 sefer tertip ettik. 39 binden fazla yardım TIR’ını ayni yardım depolarına yönlendirdik.

Depremden etkilenen kadınların hayatlarını yeniden kurmaları, ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamaları ve bir yandan rehabilitasyonlara destek olmak üzere kadın kooperatifleri iş atölyesi adı altında sosyal alanlar oluşturduk.

Editör: Sinem Demirgöz