Trabzonspor 58-50 Ünsped Trabzonspor 58-50 Ünsped

Fenerbahçe'nin Gölcükspor'dan transfer ettiği ve milli takıma kadar yükselen İsmail Yüksek, kariyerine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

İsmail Yüksek, Trabzonspor'un eski teknik adamı Sadi Tekelioğlu'nun kariyerinde önemli bir yeri olduğunu, Süper Lig takımlarının kendisini istemesinde önemli bir etken olduğunu belirtti.

Gölcükspor'a Süper Amatör seviyesinden transfer olduğunu kaydeden İsmail Yüksek, "Süper Amatör seviyesinden 3. Lig'e geçince benim için zor oldu. Sakatlıklar yaşadım ve ilk sezon 15 maçta oynayabildim. İkinci sezon iyi bir performans gösterdim. İkinci senemde, Trabzonluların da çok iyi bildiği Sadi Tekelioğlu hocam vardı. Onun bende emeği büyük. Geldikten sonra beni Süper Lig takımlarıyla iletişime geçirdi. Bakın, burada böyle bir oyuncu var, izleyin gibisinden sözleri olmuştu. Aynı şekilde Trabzonspor'a da söylemişti. İsmim duyulmaya başlandı. Ligde de iyi performans gösterince yukarıdaki takımlar aşağılara göz atmaya başladı. Antalyaspor benimle ilgilendi. Pandemi süreci transferi yavaşlattı. Daha sonra Fenerbahçe ilgilendi. Transferim gerçekleşti" şeklinde konuştu.

Kaynak: haber61