Trabzon sahilinde kanayan bir yara. Ortahisar ilçesindeki Beşirli sahil şeridinde, 9 yıl önce dolgu çalışmaları ile başlatılan Gülcemal Projesi’nin ne zaman biteceği ise meçhul. Kısacası ‘Gülcemal’ projesi Trabzon halkını bir türlü güldürmüyor. Pek çok vatandaş Gülcemal’in ne zaman biteceğini merak ederken,  Gülcemal’in şimdi ki halinin rezillik olduğunu dile getiriyor.

Dönemin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Vizyon 2019 Projeleri arasında yer alan ve Karadeniz Sahil Yolu'nun Beşirli mevkiinde 2015 yılında dolgu çalışmalarının başladığı bu proje, Trabzon'a yeni bir yaşam alanı kazandırmayı hedeflenirken,  projesinin ne alacağı ise Allah’a kalmış adeta. Trabzon halk,  proje nedeniyle sahilde yürüyüş yapamıyor, Çünkü toz toprak altında kalıyor. 500 dönümlük  bir alanı kaplayan  projede bugüne  ancak 200 dönümlük bir bölümü tamamlanmış durumda.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Burası bir yaşam alanı, gezi alanı gibi hem çocuklarımıza hem gençlerimize hem büyüklerimize ayrı ayrı hitap edecek ünitelerden oluşturulacak ama ne zaman? Şehrin gelişen trendi turizm. Kentimize çok ciddi sayıda ziyaretçi geliyor. Onlar da bu tür alanlar istiyorlar. Lunapark tarzında hem çocuklara hem gençlere hem de yetişkinlere hitap edecek şekilde bir an önce Trabzon’a kazandırılmalı.