Kırhan Yılmaz yüzümüzü güldürdü… Yeşilovalı sporcusu Kırhan Yılmaz 25-26 Kasım 2023 tarihlerinde Slovenya’nın Kranj kentinde yapılan Central European Countries Junior Multinations, müsabakalarında adeta fırtına gibi esti. Milli Takım adına yarışan Yeşilovalı sporcu Kırhan Yılmaz, 200m karışık branşında 14 yaşta Türkiye rekorunu kırarak 1. olmaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca şampiyonada 400m Karışıkta 9., 100m kelebekte 8., 50m serbestte 5. olarak adından söz ettirdi.

Bu başarısıyla ülkemizin ve Trabzon’un gururu olan Kırhan Yılmaz, hedefinin 2024 yılında yapılacak olan uluslararası müsabakalarda da başarılı derecelere imza atmak olduğunu söyledi. Slovenya’da yapılan müsabakalarda birinci olarak kendisine inananların güvenini boşa çıkarmadığı için çok mutlu olduğunu belirten Kırhan Yılmaz, “bu başarılarımın devamı gelecek. Ülkemi ve ilimi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım. Bunun için çok çalışacağım” dedi.

Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız" Trabzonspor Başkanı Doğan: "Kongrede gereken cevabı verir yollarız"

Kırhan Yılmaz’ın antrenörü Reha Mazlum ise sporcusunun bu başarısından ötürü büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Kırhan ile ne kadar gurur duysak azdır. Böyle önemli bir şampiyonada birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Yeşilovaspor olarak verdiğimiz çabamızın karşılığın böyle başarılı sporcular çıkartarak aldığımız için sevinçliyiz. Kırhan’ı kutluyorum. Bu sporcumuzun yeni yılda da bizlere büyük zaferler yaşatmayla devam edeceğine inanıyoruz”  dedi.

Kaynak: Erdoğan Bekar - Karadenizde Sonnokta