CHP İl Başkanı Bak, içişleri Bakanının güvenlik toplantısına sert çıktı CHP İl Başkanı Bak, içişleri Bakanının güvenlik toplantısına sert çıktı

AK Parti Arsin Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Küçük, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçedeki bir çok okullu ziyaret ederek öğretmenlerin gününü kutladı.

Küçük, çeşitli hediyelerle gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili, "Öğretmenlerimiz, bu ülkenin geleceğinin teminatlarıdır. En kutsal mesleği ifa ediyorlar. Onlarla ne kadar övünsek, onlara ne kadar saygı, sevgi göstersek azdır. Hakları ödenmez." dedi.

Eğitimde modernleşmenin yine AK Parti döneminde sağlandığını belirten Küçük, "Yenilenen ve dijital dünyaya uygun dizayn edilen sınıflarla, okullarla Türkiye dünyada eğitimde önemli mesafeler kat etmiştir. Eğitimcilerimiz adına da gerek sosyal, gerek özlük, gerek ekonomik anlamda partimiz dönemine kadar fedakarlık hep kendilerinden istenmiştir, fakat AK Parti döneminde bu hakları edinmişlerdir." ifadelerini kullandı.

Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yaşam kalitesi ve refah seviyesi olarak bakıldığında bu kutsal mesleğin temsilcilerine her zaman iktidarımız döneminde pozitif ayrımcılık yapılmaya özen gösterilmiştir. Atama bekleyen mezun öğrencilerimiz, öğretmen adaylarımız inşallah kısım kısım ilgili bakanlığımızın kontrolünde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sistemdeki ihtiyaca göre verdiği talimatlar ve müjdelerle atanacaklardır."

Küçük, "Ben isterim ki ülkemizin en huzurlu, en mutlu, en müreffeh mesleğini icra edenler öğretmenlerimiz olsun. Tüm gayretimiz de bunun içindir.  Çünkü ülkenin geleceğine yön verecek nesilleri onlar yetiştiriyorlar. Kendi ömürlerinden tüketerek binlerce fidanı yeşertip bu ülkenin geleceğini hazırlıyorlar. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum." dedi.

Kaynak: Erdoğan Bekar- Karadenizde Sonnokta