İYİ Parti’de Meral Akşener dönemi kapanırken 5. Olağanüstü Genel Kurulda İzmir Milletvekili ve Grup Başkanı Müsavat Dervişoğlu üçüncü tur oylamada partinin ikinci Genel Başkanı oldu. Yönetime tepki olarak ise peş peşe istifalar geldi. 

ATO Congressium'da düzenlenen 5. Olağanüstü Kurultay’da son iki tura kalan oylamada Koray Aydın’la yarışan Dervişoğlu 611 delegenin oyunu alırken Aydın 63 oy farkla seçimi kaybetmişti.

KARAR DUYURULACAK

Bunun üzerine Trabzon’da parti yönetim ve üyeleri istifa açıklamalarında bulunmuştu. İstifaların yaşanmasının ardından İYİ Parti Trabzon il yönetimi ilçe başkanları ve yönetimi topladı. Toplantıda yönetim ve ilçe başkanlarıyla birlikte karar alınacağını belirten İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan, “Kongre süreci geçirdik. Yönetim kurulumla şu an toplantıya giriyorum. Basın açıklamamızla kamuoyuna duyuru yapacağız.” dedi. “İstifa söz konusu olacak mı?” sorusuna İl Başkanı Başkan, “Bilgi vereceğim sizlere” ifadelerini kullandı.
Toplantıya Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın da katıldığı öğrenilirken alınacak kararın istifa olup olmayacağı merak ediliyor.
Trabzon’da tek İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile ilgili Gazeteci İsmail Saymaz, gece saatlerinde attığı tweet ile istifa yazısı paylaştı. Bıyık ise yaptığı açıklamayla kararını basın açıklaması ile duyuracağını açıklamıştı.

ORTAHİSAR YÖNETİMİNDEN 10’A YAKIN İSTİFA

Trabzon'da Büyükşehir çayı 12 TL yaptı Trabzon'da Büyükşehir çayı 12 TL yaptı

Ankara’da Olağanüstü Genel Kurul sonrası Trabzon’a bugün dönecek olan Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun ise “İstifalar üyelerimizin kendi aldıkları kişisel kararlarıdır. Ankara’dayım bu akşam dönüyorum. Yarın yönetim kurulunu toplayacağım. Buradan çıkan karar doğrultusunda biz de karar alacağız. Biz bireysel hareket etmiyoruz. Ortak karar neticesinde bunu paylaşacağız. Yeni süreç hakkında değerlendirme yapmamız lazım. 
Yönetim kurulu görevinden istifa etmek var. Bir de parti üyeliğinden istifa etmek var. Kişisel kararlara bizim söyleyecek bir şeyimiz yok. Yönetici arkadaşlarımızdan 7-8 kişi istifa etti. Kendi Ortahisar yönetimimden 10’a yakın istifa var. Biz de bunun için toplanıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Sonnur Örnek