Trabzon Üniversitesi’nde düzenlenen “Oyun Şenliği”nde buluşan çocuklar, velileri ve öğretmenleri ile birlikte büyük sevinç yaşadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Üniversitenin merkez kampüsünde düzenlenen eğlence programında miniklerin neşesi doruğa çıktı. TBMM’nin kuruluşunun 104. Yıldönümünde Çocuk Bayramı’nı büyük bir katılım ve heyecanla kutlayan okul öncesi öğrencileri, büyükleri ile birlikte müzikli koro eşliğinde doyasıya eğlendiler. Fatih Eğitim Fakültesi bünyesindeki Özel Eğitim ve Temel Eğitim Bölümü öğrencilerinin gönüllü organizasyonu, Müzik Eğitimi Bölümü öğrencilerinin müzikli eğlence programını üstlendiği program Fatih Yerleşkesi B Blok önündeki alanda gerçekleştirildi. Buraya kurulan sahnede müzik öğretmeni adayı öğrenciler, halka oluşturarak birbirinden güzel çocuk şarkıları çalarak seslendirdi. Toplam 12 okuldan gelen yüzlerce öğrenci şarkılara danslarıyla eşlik etti. Finaldeki 10. Yıl Marşında bayraklar hep birlikte sallandı.

Herkes Katıldı

Türkiye'nin ilk güzel sanatlar müzik ilkokulu ve ortaokuluna başvuruları başladı Türkiye'nin ilk güzel sanatlar müzik ilkokulu ve ortaokuluna başvuruları başladı

Eğlencenin en temel çocuk haklarından biri olduğunu belirten öğretmenler, sahneden tüm velileri ve misafirleri eğlenceye katılmaya davet etti. Daha sonra sazlar ve koro eşliğinde veliler miniklerle el ele tutuşarak halay çekti, horon tepti. Ortaya çıkan birbirinden güzel görüntüler izleyenleri mest etti. Bazı öğretmenler ve veliler, çocuklara eşlik ederek renkli kostümler giydi. Gösteri, konser ve oyun alanı girişinde kurulan oyun stantlar ise birbirinden kıyasıya yarışlara sahne oldu. Kreş ve anaokulu öğrencilerinin öğretmenleri ile birlikte karnaval yerine çevirdiği kampüs, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen şenlik sayesinde eğlenceyle dolu bir gün yaşadı. Veliler ve öğretmenler Üniversite yönetimine teşekkür ederken, Müzik Eğitimi Bölümü’nün mükemmel performansı büyük alkış aldı. Havanın güzel olması hem katılım oranını, hem de programın coşkusunu artırdı.

Editör: Sonnur Örnek