Turizmde öncü kurumlar Trabzon ve Karadeniz turizminin gelişimine katkı sağlayarak kalıcı politikalar belirlemek için yoğun gayret sarfederken TRÜ’ye bağlı Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde bölge turizmine yeni mezunlar kazandırdı.

BAŞFIRINCI HEDEF GÖSTERDİ

20. dönem mezunlarını veren TRÜ Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Mahmut Goloğlu Kültür Merkezinde düzenlenen törenle genç mezunlarını kariyer hayatına uğurladı. Geçen yıl hayatını kaybeden Öğretim Görevlisi Fegan Mutlu arkadaşları tarafından bir kez daha anılırken, törende genel olarak birlik, beraberlik ve geleceğe dönük ümit mesajları verildi. Yeni mezunlara seslenen Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı, “En büyük dileğimiz, bu sıralarda yetişen öğrencilerimiz arasından turizm sektöründe söz sahibi mezunlarımızın çıkması. Hatta Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanlarının çıkması ve turizm sektörünü çok daha ilerilere taşımalarıdır” diye konuştu. Programı baştan sona ilgi ve dikkatle takip eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer ise geleceğin favori sektörleri arasında turizmin başı çekeceğini belirterek, gençlerden turizmin hangi sektörü ile uğraşırlarsa uğraşsınlar işlerini severek yaparak hakkını vermelerini istedi.

TRABZON FAKÜLTEYİ HAK ETTİ

Modern Çizim Anaokulu yıl sonu gösterisi düzenlendi Modern Çizim Anaokulu yıl sonu gösterisi düzenlendi

Rektör Yardımcısı Çimer; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ özdeyişini hatırlattığı konuşmasında yönetim olarak mezun gençlerin Karadeniz Turizminin marka değerini yükselteceğine olan inançlarını dile getirdi. Çimer, Turizm Fakültesi'nin Trabzon için acil ve öncelikli bir ihtiyaç olduğunu ve bu süreçte gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirterek, yakın bir gelecekte Trabzon’un hak ettiği Turizm Fakültesini de kazanmış olacağının müjdesini verdi. Yüksekokul birincisi M.Emir Kırcı nitelikli birer mezun ve nitelikli bir insan olmanın saygıdan geçtiğine dikkati çekti. Mezuniyet töreninin sonunda öğrencilere tek tek başarı belgeleri verilirken gençler hep birlikte kep attı. Dr. Öğr. Üyesi Elif Sis Atabay'ın başarılı sunumuyla tamamlanan mezuniyet töreninin ardından ailelerle hatıra pozu verildi ve sahnede birbirinden hareketli eserler eşliğinde oyunlar oynanarak 20. mezuniyetin coşkusunu hep birlikte yaşandı.