Sahasında Adana Demirspor’u ağırlayan Trabzonspor, yakaladığı ivmeyi devam ettirmek için bu maçın önemini algılamış şekilde oyuna rakibinden daha canlı ve de daha çok kazanma arzusunu öne çıkaran takım görüntüsünde başladı. İlk yarı rakip kalede sekiz dokuz pozisyonu kullanabilseydi rakibin gardını kırmış olacaktık ki olmadı. 

İkinci yarıda rakip gerek ayağa oynadığı pas yüzdesi ile gerekse de çok adamla geldikleri pozisyonlarda Trabzonspor defansını allak bullak ederken, Edin Visca’nın neden dışarı alındığına kimse akıl erdiremedi. Sadece oyun derinliğinde oyuna katkı sunamayan Pepe ile on kişi oynadığımızda bir gerçekken rakibin motivasyonunu bir türlü kıramadık. Son dakikalarda hakeminde ne yaptığı belli değilken aklımıza Fenerbahçe  maçının hakemleri ve de VAR’daki  hakemler geldi .

İlk yarı oyundaki tempoyu zaman zaman yükseltirken rakibin baskısı karşısında onu da yapamadık. Son maçlarında varlık gösteremeyen Adana Demirspor’un bu maçta direnç göstereceği bilindiği de ortadaydı. Hakemlerin verdikleri kararlarda gözler önünde cereyan ederken, takım ister istemez geriye yaslanarak 1-0’ı korumaya yöneldi.

Rakipte her alanı kullanır oldu. Görünen odur ki, Pepe’nin bu hali ile vurdum duymazlığı ile Trabzonspor’a hiç bir katkısı olmaz. Bu denli baskı altında kalmazdık Visca kenara alınmasıydı. Madem Onuachu, sahada sakat olmadığı anlar dışında edin Visca sahada olmalıdır. Rahat yeneceğimiz maçta bu kadar sıkıntı çektik.

Zorda olsa yendik..