Trabzon'daki Trabzonspor taraftarları tüm Trabzonspor taraftarlarını üzüyor. Kötü günde iyi günde diye bir tabir varsa bu Trabzon'daki Trabzonspor taraftarları için cuk oturan bir söz. Kötü günde gelmeyeceğiz ama iyi günlerde iyi futbollarda ve kazandığımız maçlarda stadda olacağız diyor Trabzon'daki Trabzonsporlular.

Böyle bir şey olmaz.Bu şehir bu şehrin takımını bu şekilde yalnız bırakamaz.Güzel bir pazar gününde güzel bir saatte oynanan bu maçta bu kadar seyirci bu maçı izliyorsa yazıklar olsun.Bir kere şunu bilmek lazım. Modern futbolda top defanstan başlar. Defanstan oyun kurulur ve defanstan hücuma kalkılır.O yüzden Denswil haricinde (o da biraz fazla da değil) ne Benkovic ne Baniya ne de Fernandez bu oyunu defanstan ne kurabiliyorlar ne de defanstan topu pasla çıkartamıyorlar

Bu işi de en iyi yapabilen Mendy olduğu için Hoca da o yüzden onu mecburi  defansta tutuyor ki oyunu başlat  oyunu kur ve de defanstan atağa çık diye.Bizim futbol ulemaları da hala Mendy defansta oynar mı diye saçmalayıp duruyor. Adana Demirspor öyle yabana atılacak bir takım değil. Oyuncu kalitesi ve futbolcu potansiyeli çok fazla olmasına rağmen 10 maçtır kazanamayan bir takım olması nedeniyle bugünkü maçta daha diri ve inançlı oynayıp Umutlarını maç bitene kadar taşıdılar. 

Keşke daha önceki maçlarını da böyle oynasalardı.Menueir bile bugün o yüzden fazla atağa çıkamadı.Meunier'in defanstaki oyun bilgisi Eren'e bile yansımış ki ona bile farklı bir hava ve duruş getirmiş.Fazla atağa çıkamasa da çok kritik toplar çıkardı.Dün ilk yari çok kötü bir Visca vardı. Az daha kontrollü paslar alabilseydi Trabzonspor ilk yarıda maçı bitirecek farkı bulurdu.

Var gücüyle kupaya asılan Trabzonspor’un aklı çarşamba günü oynanacak çeyrek final maçlarında. O yüzden ilk yarıdaki mükemmel oyun kurgusu ikinci yarıda çarşamba gününe ister istemez yansıdığı için oyunun tamamına yakın süresinde topu Adana Demirsporlu futbolculara bıraktılar.

Yine de son sözüm taraftara. BÜ takımın sadece iyi gününde değil kötü gününde de yanında olmalısınız. Ki Papara Parkta gelecek olacak rakipler en azından kalabalık tribünleri görünce moralleri bozulmalı. Boş tribünleri gördükçe yalnız kalmış Trabzonspor'dan puan alabilme hevesleri olmamalı. Uzun zaman sonra ilk kez tribünleri özlenen tribün olarak o son 20 dakikada görebildik.Her halükarda her zaman tribünler coşkuyla dolmalı ve Abdullah Avcı'nın Trabzonspor’una güvenilmeli.Zira ben güveniyorum ve inanıyorum.