Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi’nin düzenlediği ‘Savunma Sanayinde Stratejik Malzemeler’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan isimler Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

GALSİAD, Sima Alüminyum, Saha İstanbul, Seykoç Alüminyum, TİSAŞ ve Gebze Teknik Üniversitesi tarafından desteklenen ve KTÜ Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen ‘Savunma Sanayinde Stratejik Malzemeler' isimli bilimsel konferans için Trabzon’da bulunan Savunma Sanayinin önemli temsilcileri ile KTÜ Rektörü bir araya geldi. KTÜ  Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aykut ÇANAKÇI’nın eşlik ettiği heyette; GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kırboz, Başkan Yardımcısı Murat Çığlı ve Gebze Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Türkmen yer aldı.

Savunma Sanayi Sektör Temsilcilerinin gerçekleştirdiği ziyarete, Rektör Çuvalcı ile, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'nin savunma sanayiindeki yeri ve önemi, Türkiye'nin sektördeki pazar payı, savunma sanayiinde kullanılan yenilikçi ve stratejik malzemeler ve teknolojik üretim yöntemleri üzerine fikir alışverişi yapıldı. 

Ganita’da engeller kalkıyor Ganita’da engeller kalkıyor

Ziyaret plaket takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Editör: Sonnur Örnek