Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın(TTSO) eğitimde ve istihdamda olmayan gençlerin nitelikli iş gücüne kazandırılmasının hedeflendiği "Let's NEET Up!-Haydi Gençler İleri" projesinde ilk sonuçlar alınmaya başlandı.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, ilk etapta eğitimlerini tamamlayan ve belgelerini alan 22 kursiyerin işe yerleştiğini ifade ederek, "Kursiyerlerimizin işe yerleştirilmeleri süreci devam ediyor ve bu konuda desteğimiz sürecek" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi bünyesinde, TTSO yürütücülüğünde ve DOKA ortaklığında devam eden "Let's NEET Up! - Haydi Gençler İleri" projesi kapsamında eğitimde ve istihdamda olmayan gençler, Dış Ticaret Uzmanı, Satış Elemanı, Ön Muhasebe Elemanı, Kat Hizmetleri Görevlisi, Ön Büro Personeli alanlarında mesleki eğitim aldı.

Eğitimlerini tamamlayan 116 gençten, 102'si sertifikalanarak yetkinliklerini belgeledi. 100 kişi İŞKUR iş birliğinde yürütülen ve kursiyerlerin iş arama becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı Bireysel Eylem Planı sürecine başladı ve bu süreçte 22 kişi iş sahibi oldu.

Minibüsçülerin bitmeyen çilesi! Minibüsçülerin bitmeyen çilesi!

MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ

Kursiyerlere Mesleki Yeterlilik Kurumu Belgelerinin verilmesi nedeniyle düzenlenen törene katılan TTSO Başkanı Erkut Çelebi, tüm kursiyerleri tebrik ederek, İŞKUR ile Bireysel Eylem Planı sürecinde olan kursiyerlerden süreçle ilgili bilgi aldı. Başkan Çelebi, oda olarak işe yerleştirme süreçlerine katkıda bulunduklarını ve bulunmaya devam edeceklerini de ifade ederek, "Amacımız tüm gençlerimizin işe yerleştirilmeleri ve kalıcı olarak iş sahibi olmalarıdır. Reel sektörün ara eleman talebi çok fazla. Bu anlamda projenin nitelikli iş gücü yetiştirme bakımından faydalı olacağına inanıyorum ve bu tür projelerin devam etmesini diliyorum" dedi.