Trabzon'da Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısına,  Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Ak Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Mustafa Şen (Genel Başkan Yardımcısı), Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, Ak Parti MYK Üyesi Adnan Günnar, Yerel Yönetimlen Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Meryem Sürmen, Ak Parti  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, BBP il Başkanı Muharrem Danışmaz ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, aday tanıtım toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: Değerli dava arkadaşlarım hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Türkiye yüzyılı şehirleri içerisinde yol gösteren bir yıldız gibi parlayarak büyüyen Trabzon’umuzu daha da ileriye taşıyacak adaylarımızın taktim edileceği törenimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı candan seven sandıkta ve sahada en güçlü şekilde destekleyen vefakar Trabzon! Yetişirdiği kıymetli devlet adamları ve alimleriyle Türkiye’nin gücüne güç katan Trabzon! Çayıyla fındığıyla turizme ülkemiz ekomisine destek olan Trabzon! Şehitler ve gaziler ocağı Trabzon! Sizler  her şeyin en güzeline ve özeline layıksınız.

Ahmet Keleş ve kurmayları sahaya indi Ahmet Keleş ve kurmayları sahaya indi

Trabzonlu kendisine hizmet edeni çok iyi bilir vefasıyla unutmaz. 28 Mayıs’ta yeniden AK Parti ve Cumhurbaşkanımızı seçerek vefasını göstermiştir. Milletin gözbebeği partimiz şehrimizde olduğu gibi halkın önce gönlünü sonra da desteğini kazanarak hemşerilerimiz tercihini gelişen Türkiye’den yana kullanmıştır. Halkımızın gözbebeği AK Partimiz sadece bir siyasi parti değil aynı zamanda memleketine ve değerlerine sevdaların kurduğu bir dava hareketidir. Aldığı her kararda uyguladığı her projede milli düşünceyi temele yerleştiren partimiz milletimiz tarafından sahiplenilmiştir.

Cumhurbaşkanımız önümüze hem Türkiye’yi hem de dünyayı ileriye götürecek hedefler koymuştur. Daha güçlü Türkiye ve adil dünya mümkündür.  Geçmişte ülkeyi yönetmeye talip oldukları halde menfaat oluşumları altında birleşip bugün kayıkçı kavgasına tutuşanlar bu idealleri kavrayamazlar. Yalan rüzgarına kapılanlar ülkemizi ileriye taşıyamazlar. Halkımız bu iş bilmezlere millete cevabı 31 Mart günü cevabı verecektir. Ülkemiz bulunduğu konum ve etrafında bulunan ve konumundan dolayı kaynayan bölgesel problemler her şeyimizi etkilediği gibi siyasi seçimlerimizi etkilemektedir. Masada ve sahada güçlü Türkiye adaleti ve mazlumların haklarını koruyabilir. Bugün merhametlilerin yüreğini yakan dünyanın kör ve sağır kaldığı Filistin’de terör devleti İsrail’in yaptığı soykırımı durdurmak güçü Türkiye ile mümkündür. Bunun yolu önce sandıktan geçer. Yetki verilen memleketine gönül vermiş ehil kadrolar ile mümkündür.

Ne mutlu bize ki partimizin teşkilatları ve gönül verenleri bu ehil kadrolarla doludur. Bu Mümtaz şahsiyetler arasından en iyi şekilde hizmet edecekleri bulmak için yürütülmüştür. Ülkemizdeki tüm şehirleri gerçek belediyecilik anlayışıyla yürütecek başkan adaylarımız şimdiden çalışmaya başlamıştır. Bu anlayışın gerçekleşmesi için daha öncesinde emek vermiş isimleri tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na şahsım ve hemşehrilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Memleketimizde projelerin ve gerçekçi vaatlerin ülkemizin gündeminde yer alması demokrasinin bir gereğidir. Anlatacak hizmeti ve projeleri olmayanlar, ülkemizin her seçim öncesi yapay gündemlerle belediyecilik dışına çekilmek isteniyor.

Teröristan devleti kurmak isteyen bölücülerle ülkemizin güvenliği tehlikeye atılmak isteniyor. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Milletimiz üstün ferasetiyle her şeyi gözlüyor ve tartıyor. Davamızın gönüldaşlarıyla AK Parti kadroları sadece Türkiye için çalışmaya devam edecek. Bizler de onun temsilcileri olarak sadece Trabzon diyoruz. Trabzon’un her köşesinde hizmet ve yatırım diyoruz. Büyüyen Trabzon için. Trabzon Büyükşehir Başkan Adayı Ahmet Metin Genç’e çıktığı bu yolda muvaffakiyetler diliyorum. Ortahisar ilçemizde 10 yıldır başarılı bir şekilde başkanlığımızı yapmakta. Kendisini tebrik ediyor bu kutlu yolda başarılar diliyoruz. Bizler her gittiğimiz yerde söylüyoruz. Trabzon şampiyonluğa alışmış bir şehirdir. Trabzon inşallah 31 Martt’ta yeniden şampiyonluğu taçlandıracaktır. AK Parti teşkilatlarına güveniyorum. Söz veriyor muyuz Trabzon. Bu kutlu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun.

Editör: Sinem Demirgöz