İnşaat ve bilgisayar mühendisi genç, üçüncü lisans bölümünü birincilikte bitirdi.

Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2023-2024 mezunlarını verirken, başarılı ders notları ve sunumlarıyla dönem birincisi olan Melih Can Atasoy, üçüncü örgün lisans bölümünden lisans diploması almanın mutluluğunu yaşadı. Daha önce 2016 yılında AVÜ İnşaat Mühendisliği ve 2020 yılında OMÜ Bilgisayar Mühendisliği programlarını başarıyla tamamlarken master da yapan Atasoy, aynı yıl girdiği TRÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi Anabilim Dalını da bu yıl bitirerek mezun oldu. Dönemi birincilikle bitiren Atasoy mezuniyet konuşmasında hocalarına, arkadaşlarına ve ailesine teşekkür etti.

ŞİMDİ SIRADA DOKTORA VAR

Avrasya Üniversitesi öğrencilerinden, ‘Patili Dost Sahiplenme Hareketi’ne destek Avrasya Üniversitesi öğrencilerinden, ‘Patili Dost Sahiplenme Hareketi’ne destek

Genç mezun ödüllerini almak üzere çağrıldığında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, ailesini sahneye davet etti ve Melih Can’ın plaketini annesi verdi. Prof. Dr. Çimer’in bu jesti karşısında duygulanan aile, çocuklarına çiçek verip sarılarak tebrik etti. Babası Ahmet Atasoy’un inşaat mühendisi, annesi Nebahat Atasoy’un da eski milli atletizm sporcusu olduğu öğrenilen Melih Can’ın, keman ve piyano çaldığı belirtildi. Erasmus’la 1 yıl Romanya’da kalan Melih Can, Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Ayşegül Ergene’nin tasviyesi ile Müzikoloji Doktorası alanında akademik kariyer planladığını söyledi.