CHP Of İlçe Sekreteri Mertcan Atik, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı yaptı. Atik, belediye otobüslerinde  klimaların çalışmadığını bu sorunun acil çözülmesini istedi.

Atik yaptığı açıklamada, “Son dönemde Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait Of-Trabzon seferi yapan belediye otobüslerinde klimaların çalışmaması konusunda birçok vatandaşımızdan şikayetler aldık. Yaz aylarının sıcak günlerinde, toplu taşıma araçlarının klimalarının çalışmaması halk sağlığını ve konforunu olumsuz etkilemektedir.
CHP Of İlçe Başkanlığı olarak, vatandaşlarımızın bu haklı şikayetlerini dikkate alarak, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuyu acilen çözmesi için çağrıda bulunuyoruz. Toplu taşıma hizmetleri, bir kentin yaşam kalitesinin önemli bir göstergesidir ve bu hizmetin nitelikli bir şekilde sunulması büyük önem taşımaktadır. Klimaların çalışmaması, özellikle yaşlı, çocuklu ve hasta yolcularımız için büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Bu noktada, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden beklentimiz şudur:

1. *Acil Çözüm: Klimaların bakım ve onarım çalışmalarının ivedilikle yapılması ve kısa süre içinde tüm otobüslerde klimaların sorunsuz çalışmasının sağlanması.
2. *Düzenli Bakım: Klimaların düzenli bakım ve kontrollerinin yapılması, böylece benzer sorunların tekrar etmesinin önlenmesi.
3. *Vatandaş Bilgilendirmesi: Belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlarımızın düzenli olarak bilgilendirilmesi ve şeffaf bir iletişim kurulması.

TOKİ Başkanlığı'na Mustafa Levent Sungur Atandı TOKİ Başkanlığı'na Mustafa Levent Sungur Atandı

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu ve haklı taleplerinin takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu sorunu en kısa sürede çözmesini bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.