Ali Yerlikaya: “Sibergöz-34” operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı." Ali Yerlikaya: “Sibergöz-34” operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı."

Özbekistan’daki Urgenç Devlet Pedagoji Enstitüsü’nün düzenlediği ve Türk dünyasından 15 üniversitenin yetkililerinin de yer aldığı “Türki Halklarının Millî Zihniyetini Güçlendirmenin Gününüz Meseleleri” başlıklı konferansa konuşmacı olarak davet edilen OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a, OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu eşlik etti.

“İş birliği çalışmasını memnuniyetle destekleyeceğiz”
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, eğitim konusuna bir bütünlük içinde bakan ve pedagoji ile tüm eğitim sürecini birleştiren, mesleki beceri ve sanatlar ile millî kültür ve tarihe ait değerleri meczeden (harmanlayan, bütünleyen) bu anlayışın takdire şayan olduğunu vurguladı. Rektör Ünal, ayrıca OMÜ olarak Türk dünyasının geleceği ile ilgili bu çalışmayı memnuniyetle destekleyeceklerini dile getirdi.
Urgenç Devlet Pedagoji Enstitüsü Rektörü Doç. Dr. Medraximova Feruza Ruzimbayevna ise enstitülerinin Özbekistan tarafından yapılan yeni eğitim hamlelerinden birisi olarak okul öncesinden yükseköğretime kadar uzanan bir süreci kapsadığını belirtti.

“OMÜ’nün birikim ve tecrübelerini önemsiyoruz”
Ruzimbayevna, ilgili alanda nitelikli iş gücünün yanı sıra, bireyi, aileyi ve toplumu kazançlı kılacak bir sistemi hayata geçirdiklerine işaret ederek OMÜ’nün birikim ve tecrübelerini önemsediklerini, bu nedenle karşılıklı öğretim üyesi ve öğrenci değişimini arzuladıklarını sözlerine ekledi.
Protokol töreni, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlandı.
İş birliği protokolü törenine ayrıca Pedagoji Enstitüsü Bilimsel Etkinlikler ve İnovasyondan Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Diyorjon Abdullaev, Pedagoji Fakültesi Dekanı Dr. Elyor Nabiyev ve Uluslarası İlişkiler Başkanı Jaloladdin Sadullaev katıldı.

Kaynak: İHA