Trabzon'da muhteşem Gençlik Şöleni Trabzon'da muhteşem Gençlik Şöleni

Ortahisar Belediye Meclisi’nin nisan ayının ikinci toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Kaya, yönetiminde gerçekleştirildi. 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nden sonra başkanlık koltuğuna oturan Kaya böylece ikinci belediye meclis toplantısını da yönetmiş oldu.


İHTİSAS KOMİSYONLARINA ÜYE SEÇİMİ YAPILDI
Başkan Kaya’nın gündem dışı açıklamalarından sonra Meclis İhtisas Komisyonlarına üye seçimine geçildi. İmar Komisyonu’na Can İhsan Bozbaş, Erkan Kurt, Dündar Ayyıldız, Ahmet Yılmaz, Dursun Ali Özderya seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na Temel Çoban, Serdar Çebi, Kübra Calap Kamışoğlu, Hayrullah Baytar ve Yavuz Şanver seçildi. Kültür, Çevre, Turizm ve Spor Komisyonu’na Olgun Önder, Hasan Kamil Kandaz, Sibel Alemdaroğlu, Cevat Kara ve Hüseyin Canım seçildi. Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu’na Birsen Karaahmet, Arzu Öktem, Kübra Calap Kamışoğlu, Nahide Cihan ve Ayşe Kabadayı seçildi. Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’ne üye olarak Onur Sungur, Alpaslan Özdemir, Ufuk Hoş, Yavuz Şanver ve Alper Öztürk seçildi. Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği yedek üyeliğine ise Temel Çoban, Serdar Çebi, Erkan Kurt, Hüseyin Canım, Dursun Ali Özderya seçildi. Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğine ise Alper Öztürk, Can İhsan Bozbaş seçildi. Tarihi Kentler Birliği üyeliğine ise asıldan Alper Öztürk ile yedek üyeliğine Olgun Önder seçildi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyeliğine Bülent Özay seçildi. 

Mecliste ayrıca belediye iştirakleri olan ORBEL ile ORKENT şirketlerinin olağan ve olağanüstü Genel Kurullarına katılmak üzere belediye başkanı Ahmet Kaya’ya oybirliğiyle yetki verildi.

Editör: Sonnur Örnek