Ortahisar Belediyesi Hentbol Kadın Takımı Ankara’da düzenlenen 4’lü finalde rakiplerini mağlup ederek büyük bir başarıya imza attı ve namağlup Süper Lig’e yükseldi. 

Finallerde ilk olarak Kırşehir Belediyespor SK’yı 34-24 mağlup eden bordo mavililer ikinci maçta Karaman Minik Atılım SK’yı 46-38’le geçti. Son maçta Polatlı Belediye SK ile karşı karşıya gelen Ortahisar Belediyesi Kadın Hentbol Takımı karşılaşmayı 24-33 kazandı. Bu galibiyetle 1. olarak Süper Lig’e yükseldi. 

KOLBASTI VE HORONLU KUTLAMA

Karşılaşma sonrasında büyük sevinç yaşayan Ortahisar Belediyesi Kadın Hentbol takımı madalyalarını aldılar ve şampiyonluk kupasını kaldırdılar. Kupa seremonisi sonrasında ise başarılarını kolbastı ve horon oynayarak kutladılar.

AHMET KAYA: “BİZLERİN GURURU, ONURU OLDUNUZ”

Trabzon’dan Filistin’e 3 TIR gıda yardımı Trabzon’dan Filistin’e 3 TIR gıda yardımı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, büyük zafer sonrasında, telefonla canlı bağlantı yaparak teknik heyeti ve sporcuları tebrik etti.

Takımın başarısı ile onur duyduklarını vurgulayan Başkan Kaya, “Gönülden tebrik ediyorum. Hepinizin emeğine yüreğine sağlık. Bizleri çok mutlu ettiniz. Belediyemizi Trabzon’umuzu başarıl bir şekilde temsil ettiniz. Hepinizi alınlarınızdan öpüyorum. Belediyemiz adına, Trabzon’umuz adına, Ortahisar’ımız adına çok teşekkür ediyorum. Bizlerin gururu, onuru oldunuz. Şükranlarımı sunuyorum. İnşallah daha büyük başarılarda buluşacağız. Bütün teknik heyeti ve sporcularımızı gönülden kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Editör: Sonnur Örnek