Ortahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarını yoğunlaştırdı. İlçe genelinde park, bahçe ve ortak kullanım alanlarında ve yeşil alanlarda temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içinde bulunan 100’ün üzerinde park ve yeşil alanda, peyzaj çalışmaları yürütüyor. Bu kapsamda yaz mevsimine uygun bitki, çalı, fidan ve çiçeklerin dikilmesinin yanı sıra budama, çim biçme çalışmaları da eş zamanlı yürütülerek park ve bahçeler, güzel ve düzenli bir görünüme kavuşturuluyor.

ÇÖP KONTEYNERLERİ VE KALDIRIMLAR YIKANIYOR

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, günlük faaliyetlerine ek olarak sıcaklıkların arttığı bu günlerde, çöp konteynerlerini, sokak ve kaldırımları düzenli olarak yıkıyor. Özellikle semt pazarlarının açıldığı mahallelerde pazar yerleri, faaliyetler sona erdikten sonra deterjanlı suyla yıkanıyor.

KORKULUK VE FERFORJE MONTAJI

Makine İkmal Müdürlüğü ekipleri de mahallerde vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen korkuluk ve ferforje montajıyla ilgili talepleri eksiksiz yerine getiriyor. Bu kapsamda, Tosköy Mahallesi Dülgeroğlu mevkiinde 70 metre korkuluk montajı ve Boztepe Mahallesi Mazlum Sokak’ta 30 metre korkuluk montajı yapıldı.

KALDIRIM İŞGALLERİ VE HAFRİYAT ŞİKÂYETLERİ

Çayırbağı’nın beklediği proje tamamlanıyor Çayırbağı’nın beklediği proje tamamlanıyor

Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise farklı mahalle ve adreslerde özellikle sokak aralarında, trafik akışı olan yol güzergâhlarında, apartman sakinleri ve işyeri sahipleri tarafından sokak ve kaldırımlar üzerine seyyar veya sabit şekilde konulmuş duba vb. cisimleri kaldırıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri inşaat sektörünün canlandığı bu günlerde, vatandaşlardan gelen hafriyat şikâyetlerini de anında değerlendirerek müdahale ediyor ve gerekli cezai müeyyideleri uyguluyor. 

SOKAK SATICILARI VE DİLENCİLERE MÜDAHALE EDİLİYOR

Diğer yandan vatandaşların önemli şikâyet konuları arasında yer alan sokak satıcıları ve dilenciler konusunda da gerekli işlemler eksiksiz bir şekilde yerine getirilerek, vatandaşların istismar edilmesinin önüne geçiliyor.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.30.03

Whatsapp Image 2024 05 24 At 11.30.02 (1)