Trabzon'da muhteşem Gençlik Şöleni Trabzon'da muhteşem Gençlik Şöleni

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin ve Filistin pankartının asıldığını duyurarak krizi çözdü. 


Yaptığı açıklamada Başkan Kaya, “Dün minik tartışma oldu. Siyasetin doğasında var. Bundan sonraki tartışmalarımızda ailelerin katılmaması konusunda dikkatli olalım. Sayın Kavanoz, ‘Belediye babanızın mülkü değil’ dedi. Bunları doğru bulmuyorum. Sayın Özgür Özel benim partimin genel başkanı. Özgür Özel diyelim cumhurbaşkanı. Seçim kapsamında Trabzon’a geldi. Bilboardalara, panolara her tarafa resmini asarak seçim çalışması yaptı. Siz de belediye başkanı seçildiniz sayın Kavanoz. Siz makam odanızda arkanıza cumhurbaşkanının resmini asar mıydınız? Sayın Cumhurbaşkan bu ülkenin seçilmişidir. Aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanıdır. Cumhurbaşkanı taraf olmuştur. Tüm bunları değerlendirdiğimde tasarrufta bulundum. Arkama bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle resmini koydum.” dedi. 


AK Parti Grup Başkanvekili Zeki Kavanoz, “Yazıları ben hazırlıyorum. Başkanı Aile babında Kendisini üzdüysek özür dilerim. Bu bir tabiri caizse diye kullandığımız tabirdir. Bir de yanılmıyorsak Cumhurbaşkanımızın resmini makam odasına resmî asmış. Arkasında yokmuş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Biz bunu halkın iradesine saygı duyma anlamında yorumluyoruz. Bunun örnekleri 1923 yılı Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü dönemi var. Partili olma kanunu var. Kanun doğrudur yanlıştır bu tartışılır. Neticede halkın iradesinin tecelli etmiş olduğu kanundan dolayı bu ifadeleri kullandık. Bugün dışarda Filistin pankartı asılı olduğunu duyduk. Başkan’a hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Filistin hepimizin ortak değeri.” açıklamalarında bulundu .

Editör: Sonnur Örnek