Saadet Partisi Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ümit Çebi, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için adaylığını resmen açıkladı. Saadet Partisi Ortahisar İlçe Binasında yapılan adaylık açıklamasında ilçe başkanı Burak Turhan, ve Trabzon B.B Başkan Adayı Recep Yakuphan’ın ardından söz alan Ümit Çebi, konuşmasında bir çok noktaya değindi. Kalabalık olan bu toplantıda basın mensupları, partililer ve birçok vatandaş katıldı. Çebi 25 yıllık belediye deneyimi olduğunu, Araklı’ın eski efsane başkanlarından olduğunu sık sık Ortahisarı’da Milli Görüş’ün ilke ve değerlerine bağlı bir belediyecilik anlayışıyla yönetmeye talip olduklarını  söyledi.

Çebi, konuşmasında, ülke ve şehrin zor bir dönemden geçtiğini, ekonomik, sosyal ve siyasi sorunların her geçen gün arttığını belirtti. Bu sorunların kaynağının, iktidarın yanlış politikaları, vizyonsuzlukları, beceriksizlikleri, hırsları, çıkarları, ideolojileri, saplantıları ve kompleksleri olduğunu iddia etti. Çebi, “Bu sorunların kaynağı, ülkemizi yönetenlerin milli değerlerimizden, milli çıkarlarımızdan, milli vicdanımızdan uzaklaşmalarıdır.” dedi.

Çebi, Saadet Partisi olarak, milletin refahı ve huzuru için 50 yılı aşkın süredir mücadele ettiklerini, Milli Görüş’ün temel ilkelerini rehber edindiklerini, adil bir düzen kurmak, kalkınmayı tabana yaymak, eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliği sağlamak ve şehri her alanda daha yaşanabilir hale getirmek için var güçleriyle çalışacaklarını vurguladı. Çebi, “Ortahisar’ı, Milli Görüş’ün vizyonuyla yeniden inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Çebi, belediyecilik anlayışlarında israf, rüşvet ve adam kayırmanın olmayacağını, kaynakların planlı, verimli ve adil kullanılacağını, hedeflerinin Ortahisar’ı halkın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yönetmek ve halkla birlikte karar almak olduğunu ifade etti. Çebi, “Biz, halkımızın sesine kulak veren, halkımızın derdine derman olan, halkımızın yüzünü güldüren bir belediyecilik yapacağız. Biz, Trabzon Ortahisar’ı hak ettiği yere taşıyacağız.” dedi.

Başkan Zorluoğlu’ndan borsaya ziyaret Başkan Zorluoğlu’ndan borsaya ziyaret

Çebi, konuşmasının sonunda, Ortahisar’ın sorunlarına çözüm önerilerini içeren projelerinin bir kısmını paylaştı. Çebi, bu projelerin, Saadet Partisi’nin milli görüşüne uygun olarak hazırlandığını, halkın yararına olan, gerçekçi, uygulanabilir, etkili, kalıcı, sürdürülebilir, katılımcı, şeffaf, hesap verilebilir projeler olduğunu söyledi. Çebi, projelerinin başlıklarını şöyle sıraladı:

Ortahisar Belediyesi’ni halkın belediyesi yapmak

Ortahisar’ı ekonomik olarak kalkındırmak

Ortahisar’ı sosyal olarak geliştirmek

Ortahisar’ı siyasi olarak güçlendirmek

Çebi, konuşmasını, “Şeffaflığı, katılımcılığı, sürdürülebilirliği yeniden inşa etmek için birlikte olmamız, birlikte başarmamızdır. Birlikte güçlüyüz.” diyerek bitirdi.

Çebi’nin konuşması, toplantıya katılanlar tarafından ilgiyle dinlendi. Konuşmanın ardından, Çebi, partililer ve vatandaşlarla selamlaştı, sorularını yanıtladı ve fotoğraf çektirdi. Çebi, adaylık toplantısının ardından, Ortahisar’da bir dizi ziyaret ve etkinlikte bulunacaklarını söyledi.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadenizde Sonnokta