Yeni projeleriyle Yomra halkının karşısına çıkan Demokrat Parti Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu, “2019’dan bugüne geçen bu 5 yıl ilçemiz adına kayıp beş yıl olarak geçti. 5 yıl dinlendikten sonra şimdi yeniden Yomra halkının karşısına aday olarak çıktım. Bunu tüm ilçemiz gördü. Yomra’mızı hak ettiği değeri kazandırmak için bugün bu yola çıktım. 15 yıllık görev süremizde biz Yomra için hep ilkleri yaptık, mega projeleri gerçekleştirdik, yapılmaz denilenleri ilçemize kazandırdık. Şimdi de ilçemize tekrar bu hareketi kazandırmak için projelerimizi geliştirdik. Yomra’mızda istihdamı artıracak projelerimizi ve mega projelerimizi vaat ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Verdikleri sözleri yerine getirmenin gurunu yaşadıklarını belirten Sağıroğlu, projelerini sırladı. 

İŞTE O PROJELER:

-300 kişilik istihdam

-Kaşüstü ve Yomra Liman Köprüsü

-Avrasya Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin yeniden ilçemize kazandırılması

-Özel çocuklarımız hafta sonu yaşam merkezi

-Yomra ve Kaşüstü’ne çocuk kreşi

-Yomra deresi giydirme, temizleme ışıklandırma ve su tutma bentleri

-Emine Erdoğan parkına Aquapark 

-Kent meydanı

-Kaşüstü pazar yerinin inşa edilecek yerine taşınması

-Ana cadde trafik sorununu kent meydanının altına yapılacak katlı otopark ile çözülmesi

-Belediye bünyesinde mezarlık ve taziye hizmetleri

-Belediye Veteriner Hizmetleri

- Dijital kütüphane

-Yomra caddesine cephe sağlıklaştırma ve kaldırımların yenilenmesi.

-Belediye Ücretsiz etüt merkezi

-Kültür mantarı yetiştirme istihdamı

-Hayvan barınağı

-Gençlerimiz için sosyal ve konser alanı

-Özdil Belediyesi binasının otel ve konaklama hizmeti

- Yomra’mıza halk plajı

-Asfalt Plant Tesisi

-Her ay halkımızı bilgilendirilmesi adına gelir gider bilançosu web sitemizden yayınlanacaktır. 

Abdullah Avcı: "Tur için avantajlıyız" Abdullah Avcı: "Tur için avantajlıyız"

“YOMRA’YA İZ BIRAKTIK”

Yomra’ya bıraktığı izleri hatırlatan Başkan Sağıroğlu, “Kaşüstü’nde bizim belediyeye kazandırdığımız alana gittiler, halk pazarı kurdular. Dağın doruğunda halk pazarı olmaz. Biz o halk pazarını alıyoruz ve merkeze indiriyoruz. Ulaşılabilir bir pazar sağlıyoruz. Kaşüstü Mahallemizde yapacağımız proje içerisinde kadın yaşam merkezi ve engelli çocuklarımıza özel spor salonu da kuracağız. Hafta sonu belediyemiz tarafından spor salonunda engelli çocuklarımız ücretsiz olarak faydalanacaktır. Daha güzel ve daha yaşanabilir bir Yomra için bu yola çıktık.” dedi. Yomra’ya güzel kamu yatırımları yaptıklarını belirten Sağıroğlu şunları söyledi: “Bugün binlerce kamu çalışanı Yomra ilçemizde ikamet etmekte, Yomra'ya katkı sağlamaktadır. Yomra ekonomisinin can damarı olan kamu çalışanlarına bizler de yerel yönetimler olarak katkı sağlamak mecburiyetindeyiz. Onların huzurunu, refahını ve bu ilçede mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak zorundayız. Yomra ilçesi halkı ile birlikte kamu çalışanlarımız çok güzel ilişkiler kurmaktadır. Ben tüm kamu çalışanlarından Yomra Belediye Başkanlığı için destek beklediğimi ifade ediyorum. Yomra'ya bir şeyler yapılmışsa bizim dönemimizde yapılmıştır. Sonradan yapılan her işin temelinde de bizim yaptığımız işler vardır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kamu çalışanlarımız bunu ifade etmişlerdir. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum."

İLÇEMİZE ÜNİVERSİTE KAZANDIRDIK

İlçeye yaptırılan üniversite hakkında açıklamalarda bulundan Başkan adayı Sağıroğlu, “Samsun'dan Sarp'a kadar hiç olmayan donanımda bir özel üniversiteyi ilçemize kazandırdık. İlçelerdeki arkadaşlarımız rektörlerin kapısında kaldı, "Fakülte kurabilir misin?" diye... Biz bağımsız üniversiteyi getirdik ve Yomra'ya kurdurduk. Köy görünümündeki Yomra'yı metropol haline getirdik. Geleceğimiz noktada emek verdiğimiz üniversitemiz kapandı. Yapılanları kabul etmiyorum. Bundan ötürü kayıplarınızı biliyorum. Seçimi aldığımız gün o üniversite hem Kaşüstü hem Yomra hem ek binası açılacaktır. Bu şeref sözümüzdür” ifadelerini kullandı.

DALÇIK İÇİN ÇOK UĞRAŞTIK

Dalçık projesini nasıl yaptığını ifade eden Başkan adayı Sağıroğlu, “Kaşüstü'nde bir dalçık yaptık. Beni yerden yere vurdular. O zamanki yönetim, buranın köprülü kavşakla çözümünü sunmuştu. ‘Olmaz’ dedim. O zaman yönetimdeki arkadaş bizi hakir gördü. Buradan teşekkür ediyorum, zamanın İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve zamanın Başbakanı Binali Yıldırım'a gittik, çözdük. Teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Oraya özel bir gerdanlık kurduk ama bize seçimi kaybettirdi... Çok uzun sürdü, bir kısım kayıplara uğradık. Yine de şimdi geçerken herkes dua ediyor…” diye konuştu.

YOMRASPOR’U YOK ETTİLER

Başkan Sağıroğlu Yomraspor’a özel vurgu yaparak, “Yomra'mızın bir Yomraspor'u vardı. Uzun uğraşlar sonucunda 3. Lige çıkardık. Bizimle görev yapan arkadaşlar vardı, tırnaklarımızla söke söke çıkardık. Bizden sonra sahip çıkmadılar. Getirdiler kümeye düşürdüler. Hiç merakınız olmasın, bu can bu bedendeyken Yomraspor'u da beraber layık olduğu yere getireceğiz” açıklamasında bulundu.

“YOMRA’YA SAĞIROĞLU YAKIŞIR”

Yomra Demokrat Parti Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu’na destek veren iş insanı Metin Duman, Yomra’nın 5 yıl kaybettiğini ve bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülünün olmadığını belirterek, “Yomra’ya Sağıroğlu yakışır” dedi. 

Seçim çalışmalarında Yomra Belediye Başkan adayı Sağıroğlu’na destek veren Duman, ilçenin vefalı bir belediye başkanına ihtiyacı olduğunu söyledi. İş İnsanı Duman, “Sağıroğlu Yomra için ihtiyaç duyulan bir isimdir. 3 dönemi ortadır. Yaptığı icraatlarını hemen herkes biliyor. Yomra’da herkese dokunmuştur. Yardım elini uzatmadığı bir kişi yoktur” dedi. Başkan adayı Sağıroğlu’nun 15 yıl Yomra Belediye Başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Metin Duman, “İbrahim Sağıroğlu Yomra'ya hak ettiği değeri kazandıracaktır. Sağıroğlu ne söz verdiyse yapar. Yeni projelerini hayata geçirmek için görev getirmeliyiz” diye konuştu.