SORUN DA BELLİ ÇÖZÜM DE!

Saral, Trabzon'da yaşayan insanların mutsuz ve karamsar olduğunu vurgulayarak, “Sebep neyse çözümü bellidir, değişim şart olmuştur.” dedi

CHP’nin Ankara’da yaptığı bin 127 belediye başkan adayının tanıtım programında Trabzon dikkat çekti. Toplantının ardından hemen

Trabzon’a dönen CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, il genelinde çalışmalarına devam etti. CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saral, boş söylemlerle seçmenin karşısına çıkmayacaklarını söyledi. Halkçı belediyeciliğe dikkat çeken Saral, “Orada güzel bir atmosfer vardı. Birçok konuda aynı şeyi düşündüğümüzü, aslında halkçı belediyeciliğin, CHP Belediyeciliğinin, Türkiye’ye ve Trabzon’a çok iyi geleceğini gördüm. Verilen uzlaşmacı mesajlar, kimseyle kavgalı olmayan söylemler zaten benim birebir benimsediğim ve kendimle de örtüştürdüğüm şeyler. Çünkü bizim talip olduğumuz şey;  bir ili yönetmek değil, aslında biz hepimiz birlikte yönetiyoruz. Herkesin farklı düşüncesinin bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. 

TRABZON ÖZÜNDEN KOPUYOR

Trabzon'un özünde ve geçmişinde izi olduğu gibi geleceğinde de sözü olacağını ifade eden Saral, “Bu kadim ve özel şehrin geçmişinde hem bireysel hem de toplumsal olarak izimiz ve sözümüz oldu ki ne mutlu bizlere. Fakat geldiğimiz noktada şehrimiz tarihinden ve özünden kopmaya devam ediyor ve bu kopuşun adı modernleşme kisvesiyle kapatılıyor. Böyle bir modernleşme şehrin hafızasına ve insanlarına saygısızlıktır. Özünden kopmuş her değişim sancılı ve sorunlarıyla beraber olur. Bu sorunları çözüm noktasında da hem ortak hafıza hem de ortak akıl önem arz ediyor. Art niyetli eleştirilere ve üstü kapalı göndermelerde ayıracak vaktimiz yok. Fakat bilinsin ki ben bu şehrin evladıyım ve bu şehrin sorunlarını değişimle birlikte çözmeye geliyoruz.” dedi.

SLOGAN ÇIĞIRTKANLIĞI YAPMAYACAĞIZ!

Slogan çığırtkanlığınla hemşerilerinin zamanını çalmayacağını vurgulayan Saral, “Lafı güzaf eyleyip kıymetli hemşerilerimin geleceğini heba etmek için yola çıkmadık, değişmeyen tek şey değişimin kendisidir ve bu değişim sandıkta milletimizin desteğiyle olacaktır. Neden değişim sorusuna yüzlerce cevap verilecektir. En önemlisi her bir hemşerimin vicdanen sorgusunda kendisine vereceği cevap olacaktır. İstatistik önemli bir bilim dalı ve sayılar hayatımızın birçok noktasında yer alıyor. Kalkıp ‘100 projeyle yüzünüz gülecek’, ‘61 projeyle abat olacaksınız’ gibi içi boş söylemlerden uzak duracağız ve milletimizin de bu tip sloganları dikkate almayıp ona göre karar vermesini arzu ediyoruz.” diye konuştu.

TRABZONLULAR KARAMSAR

Trabzon'da yaşayan insanların mutsuz ve karamsar olduğunu vurgulayan Saral, “Necip bir milletin bireyleri olarak taşı sıksak suyunu çıkarırız. Ancak bir çarşıya çıkalım, bir esnaf gezelim, bir pazar görelim bakın... Vatandaşlar karamsar ve mutsuz. Ancak umutsuz olmamalıdır. Sebep neyse çözümü bellidir, değişim şart olmuştur. Trabzon özelinde bir durum değil bu. Yerel yönetimlerin kırsal veya kent fark etmez insanını mutlu etmek en önemli görevlerinden biri olmalıdır. Önce yerel sonra genele doğru ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

AYNI PARTİ OLMASI ŞART DEĞİL

Merkezi hükümetle yerel yönetimin aynı partiden olmasının şart olmadığını ifade eden Saral, “Milletimizin aklını çelmek için mantık dışı bir söylem dolaşıyor, merkezi hükümetle yerel yönetim aynı partiden olmazsa olmazmış. İstanbul, İzmir, Ankara gibi Büyükşehirlerde yönetim AK Parti değil diye hayat mı durdu? Çok daha güzel işlere ve hizmetlere imza atıldı. 31 Mart'ta vatandaş bize verince yetkiyi 18 ilçemizden biri AK Partili Belediye olunca vatandaşımızı hizmet noktasında görmezden mi geleceğiz? Böyle bir vicdansızlık böyle bir izansızlık mümkün değil.” dedi.

SESSİZ YIĞIN SESSİZLİĞİNİ SANDIKTA BOZACAK!

Trabzon’da tünel inşaatında iskele çöktü Trabzon’da tünel inşaatında iskele çöktü

Seçim çalışmaları için sahaya çıktıkları ilk günden itibaren yoğun bir destek gördüklerini ifade eden Saral, “Seçim çalışmalarımız programlı bir şekilde devam ediyor. Şehrimizin önemli STK ve Kurumlarını ziyaret ediyor, destek istiyoruz. Güzel ve anlamlı geri dönüşler var. Sokağın nabzı ise sessiz ilerliyor. Sandıkta o nabız lehimize yükselecek. Çünkü sessiz bir yığın var. Bakın bu konu çok önemli. Sessiz ve iktidara tepkisini içine atmış değişim isteyen bir çoğunluk var. Bu şehrin evladı olarak bu şehrin her bir ferdine sözümüzdür. Sizler değişimin mihenk taşları olarak tarihe yazılacaksınız.” diye konuştu.