SAFİTÜRKLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Avrasya Üniversitesi 2023-2024 Mezuniyet Coşkusu Avrasya Üniversitesi 2023-2024 Mezuniyet Coşkusu

Mardin Derik ilçesi Kaymakamlığı’na 2015'te atanan ve İçişleri Bakanlığınca Derik Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirilen Trabzon Çaykaralı  Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk, 10 Kasım 2016'da teröristlerce makamına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede bir gün sonra şehit olmuştu. Vefatının üzerinden 7 yıl geçen Şehit Kaymakam Safitürk için Arifiye ilçesinde bulunan mezarı başında anma programı düzenlendi.

DUYGU DOLU ANLAR…

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın dua etmesi ile devam eden program, şehit kaymakamın mezarına karanfil konulması ile son buldu. Programa Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Jandarma Komutan Nejdet Karaca, şehidin annesi Fatma Safitürk, ağabeyi Ali Haydar Safitürk, eşi Ayşegül Safitürk, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve Safitürk’ün yakınları katıldı.

ADALET BEKLEDİK OLMADI…

Anma programına uzaktan-yakından katılan herkese teşekkür eden şehit ağabeyi Ali Haydar Safitürk “Bizim dualı insanlara ihtiyacımız var. Buraya gelemeyenlerinde yüreğine, gönlüne sağlık. Önce kardeşimizi şehit verdik sonra hacı babamızı toprağa koyduk. Zaman su gibi gelip geçiyor. 7 yıl olmuş 77 yılda olsa ne acımız dinecek ne öfkemiz. Zor günlerden geçtik tek derdimiz tek isteğimiz adaletti. O da maalesef olmadı. Kardeşimizin gerçek katilleri adalet önünde hesap vermedi. Hesap artık mahşere kaldı. Allah her şeyin şahididir. 11 Kasım 2016’dan beri çıkarsız menfaatsiz samimi olarak yanımızda olan davamıza destek verenlere çok şey borçluyuz Allah onlardan razı olsun” dedi.

Kaynak: Kamil Anahar - Karadeniz'de Sonnokta