CHP Trabzon Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sibel Suiçmez’den fındık taban fiyatına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Suiçmez yaptığı açıklamalarda: "Artan maliyetler ve fındık üreticisinin emeği gözetilerek, fındık taban fiyatı, destekleme bedeli hariç en az 200 TL olarak açıklanmalıdır. Fındık üreticilerimiz, gübre, ilaç, işçilik, enerji vb. artan maliyetler karşısında büyük bir ekonomik baskı altındadır. Son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalar, bu maliyetlerin katlanarak artmasına sebep olmuştur. Bu durum, üreticilerin sürdürülebilir bir üretim yapabilmesini tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle, Fındık üreticilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmesi ve artan maliyetler karşısında zarar etmemeleri için fındık taban fiyatının destekleme bedeli hariç en az 200 TL olarak açıklanması gerekmektedir. Bu fiyat, sektördeki tüm paydaşların menfaatine olacak ve tarım sektörünün sürdürülebilirliğini güvence altına alacaktır.

Sonraki durağı Trabzon olan kruvaziyer 995 Rus turist ile Samsun’a demirledi Sonraki durağı Trabzon olan kruvaziyer 995 Rus turist ile Samsun’a demirledi

Fındık üreticilerimizin alın terine saygı göstermek ve onların yanında olduğumuzu belirtmek adına, yetkilileri bu konuda derhal adım atmaya çağırıyorum. Fındık üreticilerimizin haklarını savunmak ve onların yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim. Saygılarımla." ifadelerini kullandı.