Trabzon Valisi  Aziz Yıldırım, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) ve Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) sporcularına Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gönderdiği sporcu malzemelerinin dağıtım programına katıldı.

Vali Yardımcısı Hacı Osman Hökelekli, İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’nun hazır bulunduğu programda sporcularla akşam yemeğinden sonra malzemelerin dağıtımı yapıldı.

Programda Vali Yıldırım, sporcularla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti ve kendilerine başarılar diledi. Sporculara yönelik bazı tavsiyelerde bulunan Yıldırım, sporun disiplin ve ahlaki değerleri içeren önemli bir alan olduğunu vurguladı. Vali Yıldırım, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Spor kendi içerisinde disiplini ve ahlaki değerleri barındıran bir alandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, sporcu zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olmalı. Bu özelliklere sahip olduğunuzda, başarı da kaçınılmaz olacaktır."

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Trabzon'daki iki üniversite ile anlaştı KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Trabzon'daki iki üniversite ile anlaştı

İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise “Başarılı sporcularımızla gurur duyduklarını belirterek, sporcularımızın tüm ihtiyaçlarını Bakanlığımızın destekleriyle karşılamak onların yanında olmak için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Burada Sayın Valimizin katılımlarıyla spor malzemelerinin dağıtımlarını yaptık. Devletimizin imkânları sporcularımızın gayretleri, antrenörlerimizin çabalarıyla inşallah daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.” dedi.