Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’ten Trabzon’a gerçekleşmesi planlanan ancak yolcu garanti sayısına takılan uçuş seferleri için harekete geçti.

TRABZON’DA SAĞLIK TURİZMİ ATAĞI

Büyükşehir Belediye binasında yapılan toplantıda sağlık turizmin paydaşları bir araya geldi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen turizm toplantısına Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, özel hastaneler, Tıp Fakültesi, Oteller Birliği, alışveriş merkezleri ve turizm acentelerinin temsilcileri katıldı.

25 BİN DOLAR TALEP EDİLDİ

Gürcistan, her uçuş seferi için 25 bin 700 dolar talep ettiği, yine her uçuşta garanti 100 yolcu şartı sunuyor. Bilet fiyatlarının 257 dolardan satışa sunulacağı kaydedildi. Seferlerin ise haftada 2 kez olacağı, ancak talebe ve kapasiteye göre bunun ileride artırılıp veyahut düşürüleceği de gündeme gelebilir.

Sokak hayvanları tasarısında ilk 3 madde kabul edildi Sokak hayvanları tasarısında ilk 3 madde kabul edildi

PAYDAŞLAR DESTEK VERECEK

Seferlerin bir an önce başlatılıp bu fırsatın kaçırılmasını istemeyen Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, “Bugünkü toplantı önemliydi. Çünkü Büyükşehir Belediyesi harekete geçerek elini taşın altına koydu. En kısa zamanda uygulamaya geçmesi için çalışıyoruz. Bu fırsat elimizden kaçarsa başka şehirlere yönelecek. Başkan Ahmet Metin Genç, bugün turizm paydaşlarını topladı ve uçuş riskini alarak eğer ki Gürcistan’ın istediği bedel karşılanamazsa geri kalan kısmı yüzdelik olarak paydaşlar arasında paylaşılacak. Havuzda toplanacak para ile uçuş seferlerin bir an önce başlatılıp önümüzü görmek istiyoruz. Talebe göre sefer sayıları belirlenecek. Başkan Genç, geçen yıl sağlık için 41 bin kişinin şehrimizden hizmet aldığını söyledi. Bu çok önemli bir rakam. Uçağın buraya gelmesi gerekiyor. Laftan çok icraat yaptıkları için Büyükşehir Belediyesi Başkanına teşekkür ediyorum.” şeklinde açıkladı.

Editör: Rabia Mollaoğlu