TOKİ 36 ilde kuralı konut ve iş yeri satışı başlıyor.

Türkiye genelinde tam 36 ilde satışa sunulan konutlara yüzde 25 peşinat, 72 ay vadeyle sahip olunabilecek. Ev ve işyeri almak isteyenler, açık artırma ile satışa sunacak olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), başvuru tarihleri ile peşinat ve taksit seçeneklerine odaklandı. Açık artırmalar, 31 Mayıs Cuma günü Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ'nin İstanbul hizmet binasında yapılacak. TOKİ Başkanlığı 36 ilde konut ve iş yerini satışa sunuyor. TOKİ konut ve işyerleri için vatandaşlar Emlak Müzayede sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Kuralı satışlar ile yapılacak olan TOKİ başvuruları online internetten yapılacak. Açık arttırma ise 31 Mayıs'ta gerçekleşecek. 

KONUT SATIŞI NE ZAMAN?

Kampanya kapsamında 36 ilde toplam 16 konut ve 183 iş yeri, açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak. TOKİ konut ve işyeri açık artırma satışına ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar, bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

TRABZON’DA HANGİ İLÇEDE SATIŞ YAPILACAK?

Murzioğlu: “Girişimcilik destekleri 2 milyon TL’ye çıktı” Murzioğlu: “Girişimcilik destekleri 2 milyon TL’ye çıktı”

TOKİ'den alınan bilgiye göre Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Ankara, Yalova, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Afyonkarahisar, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Diyarbakır, Sinop, Sivas, Kütahya, Osmaniye, Burdur, Adana, Elazığ, Kastamonu, Trabzon, Giresun, Uşak, Kars, Kırşehir ve Şanlıurfa'da satışa sunulan iş yerleri yüzde 15 peşinat, 60 ay vadeyle alınabilecek.
Trabzon’da Arsin ve Maçka ilçelerinde en düşük 1 milyon 532 bin, en yüksek ise 4 milyon 102 bin iş yerleri 7 gün sonra satışa çıkacak.