Trabzon’da vatandaşın şikayet ettiği konuların başında gelen ulaşım sorunu havaların ısınmasıyla birlikte işkenceye dönüştü. Belediye otobüsleri ve dolmuşlarla yapılan toplu taşımada yaşanan sorunlar çığ gibi büyürken, vatandaş mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Avrupa Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

KLİMALAR BOZUK!

Trabzon’un her yıl katlanarak artan araç ve yolcu trafiği sorun olmayı sürdürüyor. Özellikle yaz mevsiminde Belediye otobüsleri ve dolmuşların kapasitelerinin üzerinde yolcu alması vatandaşı mağdur ediyor. Dolmuşlarda şikayetlere rağmen klima açılmazken otobüslerde ise birçoğunun klimasının bozuk olduğu öğrenildi. TULAŞ Müdürü Hakan Öztel, ulaşım sorunu çözmeye çalıştıklarını kaydederken otobüslerin klima bakımlarının yaz gelmeden önce bitirilmesi gerektiğini ancak geç kalındığı konusunda özeleştiride bulundu.

 İLK SIRADA ÇIKTI

Trabzon Kent Konseyi’nin yaptığı “Stratejik Katılımcı Bütçe Projesi” kapsamında Trabzon’da kamu yatırımları açısından yatırıma ihtiyaç duyulan en önemli 5 alanı öncelik sırasına göre açıklamaları istenmiş. 18 ilçenin 710 mahallesini kapsayan 13 bin 692 katılımcı ile yapılan anket çalışmasında çıkan sonuçlar hiç şaşırtmadı. Trabzon genelinde ankete katılanların yüzde 12,4’ü toplu taşıma araçlarının artırılmasını istedi. Anket sonucuna göre, 18 ilçede toplu taşıma öncelik sırasına göre çözülmesi gereken sorunların başında geldi.

Muhabir: Rabia MOLLAOĞLU