Başkan Kaya'dan Mustafa Bebek için davet: Boztepe Seyir Terasında Buluşalım Başkan Kaya'dan Mustafa Bebek için davet: Boztepe Seyir Terasında Buluşalım

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, “Verimli geçen görüşmelerin olumlu iş birlikleriyle sonuçlanacağına inanıyoruz. Üyelerimizin dünyanın her tarafıyla iş yapabilmesi için imkanlar yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

TOBB öncülüğünde, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Adana Sanayi Odası, Aydın Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası iş birliğinde yürütülen ASEAN Üye Devletleri ile Türkiye arasında İş Diyaloğu Platformu Projesi kapsamında bir grup iş insanı Trabzon’u ziyaret etti.

9 ÜLKEDEN 17 FİRMA TRABZON’A GELDİ

Endonezya, Malezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Brunei, Vietnam, Laos, Kamboçya ve Mynmar’dan gelen 17 firmanın temsilcileri, Trabzon’da fındık ve Karadeniz Somonu işleme tesisleri, ayakkabı ve tekstil üretim tesislerini gezerek üretim ve ihracat süreçleri hakkında bilgi aldı. Trabzon Arsin OSB Başkanlığını da ziyaret eden heyete bölgede gerçekleştirilen üretimler hakkında bilgi aktarıldı.

70 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Asyalı iş insanlarıyla TTSO üyesi firmalar arasında düzenlenen İkili İş Görüşmesi Etkinliğinde yeni iş birlikleri için adım atıldı. Gıda, tarım, tarım teknolojileri ve ekipmanları, IT ve güvenlik sistemleri, teknoloji, metal, otomotiv, elektrik ve elektrik mühendisliği hizmetleri, HES, güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji ve tekstil sektörlerinde 70 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.

TTSO’YU ZİYARET ETTİLER

ASEAN üyesi ülkelerden gelen iş insanları, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ederek Başkan Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Trabzon’da faaliyet gösteren sektörler hakkında bilgi alan Asyalı iş insanlarıyla birçok sektörde iş birliği yapmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Çelebi, “Özellikle fındık, somon, tekstil başta olmak üzere Trabzonlu firmalarla iş birliği yapmayı amaçlıyorlar. Verimli geçen iş görüşmelerinin yeni iş birliklerinin ilk adımı olacağına inanıyoruz. Üyelerimizin dünyanın her tarafıyla iş yapabilmesi için imkanlar yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Atakan Kadıoğlu - Karadenizde Sonnokta